logo

29 Mayıs 2015

Faytonla Seçim Turu Yaptı

iki-kisinin-cektigi-faytonla-secim-turu-yapti-7362068_903_m

Sivas’ta bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yıldız, yapacağı miting öncesi iki kişinin çektiği faytonla ilçeyi gezerek oy istedi.

Geçen yerel seçimde bağımsız belediye başkan adayı olup 35 oy alan, bu kez de banka kredisi kullanarak bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yıldız, kendine özgü propaganda yöntemleri kullanıyor. Yıldız, yapacağı miting iki kişinin çektiği faytonla ilçeyi gezerek oy istedi.

500 LİRAYA ANLAŞTI

Sivas’ın Zara ilçesinde yaşayan bağımsız milletvekili adayı 60 yaşındaki Ahmet Yıldız, yapacağı miting öncesi, 500 liraya anlaştığı iki kişinin çektiği faytonla ilçeyi gezerek oy istedi.

ANONS YAPMAYI UNUTMADILAR

Vatandaşların şaşkın bakışları arasında seçim çalışmasını yürüten Yıldız’ın faytonunu çeken iki kişi, sık sık “Bağımsız aday Ahmet Yıldız”, “Desteklerimiz Seyfi Başkan’a” diye seslenerek vatandaştan destek istedi.

iki-kisinin-cektigi-faytonla-secim-turu-yapti-7362068_7763_m

“ARABALARA KARŞI OLDUĞUM İÇİN FAYTONLA GEZİYORUM”

Yıldız, yaptığı açıklamada, “Belediye başkan adaylığımda ‘Faytonla halkı selamlayacağım’ dedim, o zaman kısmet olmadı, bugün sözümü yerine getiriyorum. ‘Bütün arabaları kaldıracağım, yasaklayacağım’ dedim. Arabalara karşı olduğum için faytonla geziyorum. Eskiden de at arabaları vardı. Bu arabalara insanlar koşuluyordu. Faytonun atları var ama uzun zamandır koşulmadığı için bize zarar verebileceklerinden dolayı bu yola başvurdum” diye konuştu.

“ATLAR HAM OLDUĞU İÇİN FAYTONU BİZ ÇEKİYORUZ”

Faytonu çekenlerden Fevzi Tekbaş da “Atlar ham oldukları için faytonu çekmek bize düştü. Seyfi Başkanı seviyoruz, destekliyoruz” dedi. Daha sonra faytonla miting alanına gelen Yıldız, vatandaşların ilgisiyle kürsüye çıktı.

YILDIZ’DAN İLGİNÇ VAATLER

Burada kendisini dinleyen az sayıdaki meraklı kalabalığa hitap eden Yıldız, bağımsız aday olarak meclise gittiğinde bütün siyasi partileri kapatacağını, arabaları yasaklayacağını, herkesin faytonla gidip geleceğini söyledi.

FAYTONU ÇEKEN KİŞİLER AT GİBİ KİŞNEDİ

Banka kredisi çekerek aday olduğunu anımsatan Yıldız, “Taksitlerim emekli maaşımdan düzenli olarak kesiliyor. 500 lira faytonu çeken arkadaşlara verdim” ifadesini kullandı. Yıldız, mitingin sonunda, “Gelin atlarım, kişneyin” diyerek faytonu çekenleri kürsüye çağırdı. Bunun üzerine faytonu çeken kişiler, at kişnemesi taklidi yaptılar.

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2