logo

21 Haziran 2016

FATMA SÜSLÜGİL’de, YIL SONU KAPANIŞ TÖRENİ YAPILDI.

4Zeytinburnu’nda 2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılı Fatma Süslügil İlkokulu’nda yapılan kapanış töreni ardından okullar, üç aylık tatil dönemine girdi.

Okul Müdürü Dilek GÜREL, müdür yardımcıları Özgecan PARMAKSIZOĞLU ve Mehmet KAYA , öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkanı Asiye CENGİZ, Folklor eğitmeni Ali ÖZENKEŞ’in birlikte yaptıkları çalışmaları izleyen konuklar,küçük öğrencilerinin gösterilerine hayran kaldı.

Fatma Süslügil İlkokulu bahçesinde yapılan eğitim yılı kapanış törenine, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi – Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay Halil AKAR, Zeytinburnu ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçe MEM Şube Müdürleri Kazım YOLDAŞ ve Mustafa YILMAZ,Toplum Sağlığı Müdürlüğü’nden Dr. Necmettin ÇAĞLAR, ilçe okullarımız ve eğitim merkezi müdürleri, Zeytinburnu Çevre Kültür ve Turizm Derneği  (ZEYÇED ) Başkanı Ali GÜNDÜZ,duayen  gazeteci Mehmet ALPAY, öğretmenler ile velilerin iştirak ettiği eğitim yılı kapanış töreni Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Porogramın sunuculuğunu Ayhan Şahenk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sabriye SAYIN ve Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Sena HASANOĞLU yaptılar.

Açılış ve selamlama konuşmasını Fatma Süslügil İlkokulu Müdürü Dilek GÜREL yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT günün anlam ve mahiyeti konusunda kısa bir sunumda bulundu. Folklor eğitimcisi Ali ÖZENKEŞ’in eğittiği ve okulun Artvin Yöresi Halk Oyunları Folklor Ekibi gösterileri minik öğrencilerin neşeli halleri ile yansıtıldı. Minik öğrencilerden Erva UYANIK ” Sınıfı Geçtim Pekiyle ” isimli şiirini heyecan içerisinde okuması ve sempatikliği alkışlarla ödüllendirildi.. Minik öğrencilerden oluşan Ponpon gurubu potprori müziği eşliğinde çocukça neşelerin, gönüllere serpeledi. Öğrenci Recep TAPAR ve Elanur BİLDİREN sazlarıyla, Rabia Fatma SAMUR ve Yaren Naz KAPLAN kemanlarıyla, Fatma Mina YILMAZ da gitarıyla sahne alarak eserleri olan dinletileri başarıyla sundular. Ayhan Şahenk Müzik Öğretmeni Sabriye SAYIN ve sazıyla Serkan İhsan KARATEKİN sahne aldılar. Aynı zamanda TRT sanatçısı olan Sabriye Sayın ,hasretlik kokan güzel bir öyküyü türkü olarak yorumladı. 
Programın ikinci bölümü yurdun çeşitli bölgelerini yansıtan Halk Oyunları yine minin öğrencilerin folklor ekibince sahnelendi. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ” Türkiye Sağlıklı Beslnme, Hareketli Hayat Programı ” kapsamlı çalışmalarda ödül alan öğrencilerin bisiklet olan hediyeleri protokol tarafından Kazlıçeşme Abay Ortaokulu öğrencileri Nurgül DEMİR ve Yiğit PEKLİVAN, Ayhan Şahenk Ortaokulu’ndan Yusuf ALABULUT ve Sümeyye ÇELİKDEMİR’e ve Fatma Süslügil ilkokulu’ndan Rukiye KUMAY ve kardeşine verildi.

Karne töreni için kazırlığı yapılan bir sınıfa gidilerek burada protokol ve okul müdürleri tarafından öğrencilerin karne veriliş temsili töreni yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı yıl sonu sergisi gezimi yapıldı. Çevreciler ve Tema’cılar Kulübü, doğadaki ekosistem ve hayat konumlu çalışmalar yapan Eco – Schools öğrencileri ellerinde 30 santime ulaşan ” Tül Mazı ” fidelerini protokole hediye olarak verip günün adına hatıra fotoğraflar çektirdiler.

Zeytinburnu’nda, 2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılı Fatma Süslügil İlkokulu’nda yapılan kapanış töreni ardından öğrenciler üç aylık tatil dönemine girdi.

Share
729 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2