logo

reklam
18 Şubat 2016

EYYÜBİYE’YE KADIN DESTEK VE SPOR YAŞAM MERKEZLERİ KAZANDIRILIYOR

13Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, ilçe sınırları içerisinde bulunan 36 mahalleye Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezleri yapılıyor. Başkan Ekinci, yapımı tamamlanan Şıh Maksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaret edip kadın kursiyerlerle bir araya geldi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla yapımına başlanılan Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezleri bölge halkının takdirini topluyor. Gün geçtikçe yükselmeye başlanılan devasa binalarda eğitim gören bayanlar ve gençler Başkan Ekinci’ye teşekkür ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve beraberindekiler sabahın erken saatlerinde yapımı devam eden ve biten Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezlerini ziyaret ederek burada bulunan kursiyerlerle sohbet etti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet İlhami Günbeği ve Bilal Tekatlı’nın yanı sıra belediye birim müdürleri ve amirleri ile birlikte, yapımı biten ve faaliyete giren Şıh Maksut Mahallesi Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkeziyle Eyyüp Nebi Mahallesinde bulunan ve yapımı devam eden  Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezlerini ziyaret etti. Başkan Ekinci inşaatları devam eden merkezler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Ekinci ve beraberindekiler daha sonra yapımı biten ve faaliyete geçen Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezinde bulunan kadın kursiyerlerle sohbet etti.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Eyyübiye ilçe sınırlarında bulunan 36 Mahalleye 36 Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezi projesi kapsamında başta inşaatı devam eden Eyyüp Nebi Mahallesindeki Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezini ziyaret eden Başkan Ekinci, daha sonra yapımı biten ve kadın kursiyerlerin hizmetine açılan Şıh Maksut Mahallesi Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezini ziyaret ederek burada bulunan kadın kursiyerlerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yapımı biten ve eden Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezlerini ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Ekinci, 36 mahallede yapılması planlanan Yaşam Merkezlerinin bölge halkına hayıtlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Ekinci, ‘’Gençlere yönelik olduğu gibi kadınlara yönelik projelerimiz de mevcuttur. Daha doğrusu dezavantajlı gruplara yönelik mevcut.  Kadın Destek Merkezleri bunlardan birisidir. Eyyübiye ilçemiz sınırları içerisinde 4 tane Kadın Destek Merkezlerini açıyoruz. Burada yeni açılan ve çalışması devam eden Şıh Maksut Kadın Destek Merkezinde kadınlara yönelik çeşitli kurslar verilmekte. Bu kursların yanında gündüzleri hanım kardeşlerimizin akşamları da gençlerimizin kullanacağı mekânlar var. Buradaki amacımız sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında iyi bir şekilde bu çalışmaları hissettirmek ve bundan sonraki süreçte de taleplere cevap verebilmek. Ben buradan Şıh Maksut mahallesindeki vatandaşlarımıza bu kadın kültür merkezinin hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2