logo

08 Temmuz 2015

EYYÜBİYE VAKFI’NDAN BİR İLK

Şanlıurfa’nın Eyyübiye kaymakamlığına bağlı Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başkanlığı ve Mütevelli heyeti bu yıl Ramazan Ay’ına has bir ilke imza atarak fakir ve yardıma muhtaç ailelere çat kapı iftar ziyaretlerinde bulunuyorlar.

1.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ve Mütevelli heyeti üyeleri bu yıl Ramazan Ay’ına has bir ilke imza atarak tuttukları orucu fakir ve yardıma muhtaç ailelerin kapılarını çatkapı çalarak aile ile birlikte iftar açmaya imza atıyorlar.

baskanayargidan_bir_tokat_daha_h31996_f0417

Konuyla ilgili görüşleri aldığımız Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Hamcan şunları söyledi.

 

Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hamcan “Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bizler 2015 yılı Ramazan Ay’ı girdiğinde Mütevelli heyeti olarak bir karar aldık. Sayın Eyyübiye Kaymakamımız ve mütevelli heyeti üyelerimiz ile birlikte her gün iftarımızı bir fakir ve yardıma muhtaç ailemizin evinde açmayı kararlaştırdık. Daha önceden belirlediğimiz fakir ve yardıma muhtaç ailemizin sosyo ekonomik yapısı eşi cezaevinde olan veya dul olan yetim, öksüz olan ailelerimizin evine misafir oluyoruz.

IMG_4436

AİLEYE GIDA PAKETİ VE NAKDİ YARDIM

 

Misafir olduğumuz ailemize önceden hazırlamış olduğumuz gıda paketini götürüyoruz, tabiî ki Gıda Paketimiz alışılmış gıda kolilerinin dışında içerisinde bayram şekerinden tutun da çikolatasına, lokumundan tutunda kolonyasına varıncaya kadar ailenin ihtiyacı olan her şeyin olduğu bir gıda paketimizi hediye ediyoruz. Akabinde ailenin ekonomik durumuna göre 100 TL ila 500 TL arasında bir çek hediye ediyoruz. Hemen ertesi gün parasını çekme şartıyla.

AİLELERİMİZİN İFTAR SEVİNCİNE ORTAK OLUYORUZ

Bildiğiniz üzere Şanlıurfa merkezde en büyük ilçe Eyyübiye ilçemiz, dolayısıyla fakir ve yardıma muhtaç ailelerin en yoğun olduğu ilçe de haliyle Eyyübiye ilçemiz oluyor. Ailelerimizin iftar sevicine ortak olmaya çalışıyoruz, bu konu da başta Eyyübiye ilçe mütevelli heyeti başkanımız ve Kaymakamımız, Eyyübiye Belediye Başkanımız bizler ve mütevelli heyet üyelerimiz İlçe Mal Müdürümüz, İlçe Sağlık Müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Müftümüz, 2 Mahalle muhtarımız, 1 STK Başkanımız ve ayrıca heyetimize üye olan 2 hayırsever vatandaşımız mahalle muhtarımız, ailelere dağılıyoruz.

YETKİLİLERİMİZ MEMNUN KALIYORLAR

Fakir ve Yardıma muhtaç aileler ile iftar sevincini paylaşan yetkililerimiz hem bunun sevincini yaşıyorlar hem de memnun kalıyorlar. Hakeza ailelerimizde bu durumdan memnun kalıyorlar. En büyük huzur mutluluk misafir olacağımız aileye haber vermeden çat kapı gitmemiz. O evde pişmiş çorbayı içmek veya sofradaki makarnayı beraber yemek son derece lezzetli oluyor.Bunu 5 yıldızlı restoranlarda veya açık büfe yapan lüks yerlerde alamadığımız lezzeti bu fakir ve yardıma muhtaç ailelerin sofralarında buluyoruz.Bunu zaten ailelerimize giden mütevelli heyetimizde arkadaşlarımız özellikle belirtiyorlar.
SEVİNÇLERİNE ORTAK OLMAK

Gerek bizler yani mütevelli heyet üyelerimiz ve gerekse ailelerimizde son derece mutlu oluyoruz.Bu ailelerin mutluluklarına bir nebze de olsa ortak olmak, hanelerine mutfaklarına katkı sağlamak her iki tarafı da mutlu ediyor.
İFTAR PROĞRAMIMIZ DEVAM EDİYOR

Ailelerimizi çatkapı iftar ziyareti programımız devam ediyor.Ailelerimize giderken bildiğiniz üzere bayram arifesindeyiz, özellikle öksüz ve yetimleri giydirme konusunda Vakfımız bu yıl büyük bir atak yaptı.Bu yıl inşallah 5000’e yakın 06- 13 yaş arası yetim, öksüz ve yardıma muhtaç çocuğumuzu giydireceğiz.Bu konuda çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor.Ben şimdiden tüm Eyyübiye ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.
ÖZEL HABER

Share
1127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2