logo

reklam
25 Şubat 2016

EYYÜBİYE BELEDİYESİ’NİN UMUT MASASI MEYVESİNİ VERMEYE BAŞLADI

22b8cd01-0d1b-4167-b356-4b690be4cb2bEyyübiye Belediyesine bağlı bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve hayırsever vatandaşlardan alınıp, ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmayı amaçlayan ve bu amaç doğrultusunda kurulan Umut Masası ilk meyvesini verdi.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Belediyecilik kapsamında belediye bünyesinde kurulan Umut Masası ilk meyvesi olarak Eyyübiye İlçesine bağlı bulunan Akabe Toki Mahallesinde ismini açıklamak istemeyen hayırseverden alınan 2. el ve az kullanılmış olan eşyalar Eyyübiye Belediyesine bağlı ekipler tarafından alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmek üzere depoya alındı.

Eyyübiye Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında kurulan ve Türkiye’de öncü olması beklenen Umut Masası, evlerde kullanılmayan ve hayırsever vatandaşlardan alınıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmesi için kurulan ve bir köprü görevi ifa edilmesi planlanan Umut Masasına yardımlar gelmeye başladı.

Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe Toki mahallesinde adının açıklanmasını istenmeyen hayırsever bir vatandaştan alınan az kullanılmış olan 2. el eşyalar evden alınması ile ilgili açıklamalarda bulunan Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Uysal şunları ifade etti. ‘’Şanlıurfa’lı hayırsever vatandaşlarımızdan ikinci el ya da yeni eşyalarda özellikle temel ihtiyaç olan çamaşır makinesi, buzdolabı, ısıtıcı, bulaşık makinesi gibi malzemeleri, battaniye ve özellikle çocuklarımıza yönelik biberon, mama, çocuk bezi gibi eşyalarını Eyyübiye Belediyesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine buluşturmayı istiyoruz.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2