logo

24 Mart 2016

EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN YEMEK YARIŞMASI

10Eyyübiye Belediyesi ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Taşpakon), işbirliği ile 25-27 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda aşçılar hünerlerini sergilemeye hazır.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yarın saat 13.00’te Şanlıurfa Karaköprü Aquapark’da açılışı gerçekleşecek ve 3 gün boyunca sürecek yarışmaya tüm vatandaşları davet etti. Şanlıurfa mutfağının tanıtılması açısından büyük önem taşıyan ve 3 gün boyunca karnaval havasında geçmesi planlanan yarışmaya ülke genelinde 400 yarışmacının katılması bekleniyor. Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) tarafından Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Aşçılar ve Pastacılar Derneği işbirliği ile 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası Doğu ve Güneydoğu’da ilk olacak.

Şanlıurfa Karaköprü Aquapark’da düzenlenecek organizasyonun birinci gününde Şanlıurfa’ya bağlı belediyeleri temsilen bayanlar 3’er kişilik ekipler halinde Şanlıurfa Yöresel Lezzetleri ile kıyasıya mücadele edecekler. Aynı gün devamında ‘Engelsiz Lezzetler’ yarışmasında engelli vatandaşlar hünerlerini sergileyecekler. 26 ve 27 Mart tarihlerinde ise Türkiye genelinden yoğun bir katılım ile liseler, meslek yüksekokulları, üniversiteler ve usta şefler toplam 25 dalda yarışarak ter dökecekler. Şanlıurfa’da düzenlenecek yarışmanın değişmez kuralı, Türkiye menşeli ürün kullanımı ve yabancı mutfaklara ait yemeklerin yapımının yasak olması dışında yeni uygulamaya konacak olan bilimsel jüri değerlendirmesi de ilk kez denenmiş olacak.

En iyi üniversite ekip yarışmasında Süleyman Demirel, Harran, İstanbul Gelişim, Alanya Hamdullah Emin Paşa, Kilis 7 Aralık, Dicle ve Adıyaman Üniversiteleri yarışırken, en iyi meslek lise ekip yarışmasında Yahya Kerim Onat, Van Vestel Metal, Erciyes Metal, Yozgat Zübeyde Hanım, Çorum Bahçelievler, Evliya Çelebi, Şanlıurfa Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri yarışacak.

Share
228 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2