logo

26 Mart 2016

EYYÜBİYE BELEDİYESİ YEMEK YARIŞMASI DEVAM EDİYOR

6Eyyübiye Belediyesi tarafından başlatılan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası ödüllü yemek yarışması Karaköprü Aquapark’ta devam ediyor.

Eyyübiye Belediyesi ile Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu ve Şanlıurfa Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek olan etkinlik tüm hızıyla devam ediyor. Şanlıurfa mutfağının tanıtılması amacıyla organize edilen ödüllü yemek şampiyonası 2. Gününde de renkli görüntülere sahne oldu. İlk Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve protokol üyeleri ile vatandaşların yoğun katılımıyla açılışı yapılan yemek şampiyonasının 2. Gününde farklı kategorilerde profesyonel yarışmacılar yarıştı. 09.00 – 17.00 saatleri arasında farklı kategorilerde menülerin yarıştığı şampiyonaya ilgi yine yoğundu. Lise öğrenci ana yemek, üniversite öğrenci ana yemek, lise öğrenci tatlı tabağı, üniversite öğrenci tatlı tabağı, lise öğrenci taze makarna, ustalar kuzu, üniversite öğrenci taze makarna, lise öğrenci Şanlıurfa mutfağı, üniversite öğrenci Şanlıurfa mutfağı ve ustalar Şanlıurfa mutfağı kategorilerinde hünerlerini sergileyen yarışmacılar renkli görüntüler oluşturdu.

Devam eden yarışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu yetkilileri ile öğrenciler şu açıklamalarda bulundu:” Eyyübiye Belediyesi ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Taşpakon), işbirliği ile dün başlayan yarışmamızın bugünde 2’inci günü devam ediyor. Şanlıurfa iline bağlı 3 belediye hünerlerini sergilediler. Devamında da engelli kardeşlerimizde engelsiz lezzetler adı altında bir yarışma düzenledik. Engelli yarışmacılarımızda hünerlerini sergilediler. Bugün ve yarın Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen liseli ve üniversiteliler hünerlerini sergileyecekler. Yapılan yarışma sonucunda Türkiye’nin en iyi meslek lisesi ve en iyi üniversite yüksekokulunu seçmiş olacağız. Etkinliğimizin düzenlemesinde emeği geçen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ederiz.

Share
271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2