logo

reklam
01 Ocak 2016

EYYÜBİYE BELEDİYESİ KURSLARI BAŞLADI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Eyyübiye Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Mürkezi’nde kurs çalışmaları başladı.

949467ee-ed3b-4f0c-a126-9f3624da48e9

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Eyyübiyeli vatandaşların kültürel ve sportif alanlardaki becerilerini arttırmak amacıyla yeni kurslar açtı. Eyyübiye Kültür Müdürlüğü, el becerilerini ve çeşitli meslek guruplarındaki merakını erteleyen her yaş gurubundan vatandaşlara ücretsiz kurs hizmeti veriyor. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk Oyunları, Resim, Satranç, Hat, Ebru, Telkari, Karete kurslarının yanı sıra çeşitli alanlarda açılan kurslarla birçok vatandaşa , uzman hocalar tarafından yeni meslekler ve el becerileri kazandırılması hedefleniyor.7dca4140-39a4-4b10-a6ef-fe5dd6613d1f

Eyyübiye Başkanı Mehmet Ekinci, “İlk günden itibaren insan odaklı çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal ve kültürel açıdan kalkınmışlığı geliştirebilmek için değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Kültürel değerlerimizin yoğun olduğu bir bölgede bulunmamız bu değerleri yaşatmamız anlamında biz yerel yöneticilere de farklı bir misyon kazandırmaktadır. Biz de bu misyon doğrultusunda belediyecilik çalışmalarımızın temelinde insan odaklı çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bu güne kadar yaptığımız bu çalışmalar ile de kamuoyundan bu manada takdir topladık. Kültür müdürlüğümüzün yaptığı bu çalışmayla da bu değerlerimize sahip çıkma noktasında adım atmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın da, başlattığımız eğitim kurslarına olan teveccühleri ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Ücretsiz bu kurslardan tüm vatandaşların faydalanacağını umuyor, ilgilerini bekliyoruz” dedi.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atik Sahil ise ‘Yeteneğini Keşfet’ sloganıyla açılan eğitim kurslarına, vatandaşların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Sahil, “Ücretsiz eğitim kurslarımız için başvuruları almaya başladık. Eyyübiye Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik kapsamında yaptığımız bu çalışma ile değerlerimize sahip çıkmayı ve onları yaşatmayı umut ediyoruz” diye konuştu.

GümüşTelkari Ustası Eyyüp Sabri Tatlı, “Eyyübiye İlçe Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ve unutulmaya yüz tutmuş gümüş telkari sanatını canlandırmaya çalışıyoruz. Bayan kursiyerlerimiz açılan şuan görmüş oldukları gümüş telkari sanatını onlara öğretip onlara iş imkanları açmayı hedefliyoruz. Eyyübiye İlçe Belediyesi Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyer Ayşegül Gültekin, “Eyyübiye İlçe Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitim Kursu tarafından açılmış olan gümüş telkari kursunu öğrenmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar bu kursu başarıyla bitirip arkadaşlarımızla beraber atölye açmayı düşünüyoruz. Emeği geçen başta Eyyübiye İlçe Belediyesi Başkanımız Mehmet Ekinci’ye kurs hocamız olan Eyyüp Tatlı hocamıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2