logo

23 Temmuz 2015

EYYÜBİYE BELEDİYESİ FAKİR FUKARANIN YANINDA

kllklooklşlşllEyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla Ramazan ayı öncesi kolları sıvayan ve yardıma muhtaç insanlara el uzatan Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün çalışmaları göz dolduruyor.  Bugüne kadar 8400 başvurunun 5206’sına cevap veren ve yardım kolilerini ailelere ulaştıran Eyyübiye Belediyesi vatandaşın takdirini topluyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin insan odaklı belediyecilik ve sosyal belediyecilik söylemlerinin hayata geçirilmesi için kolları sıvayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yapılan tüm başvuruları titiz bir çalışmadan sonra neticelendiriyor. Bugüne kadar 8400 başvurunun 5206’sına cevap veren ve maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaşan Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eyyübiye ilçesinde ikamet eden vatandaşların Eyyübiye Belediyesine başvurarak sosyal yardım çağrılarına kulak veren belediye,  bu konuda dilekçe ile başvuranları yerinde incelemek için  3 ayrı ekip oluşturuldu. Oluşturulan 3 ayrı ekiple gelen başvuruları takip eden yetkililer maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara el uzatıyor. Başvuru yapan vatandaşa ev ziyareti gerçekleştiren ekipler yapılan incelemenin ardından ihtiyaca göre yardım yapıyor.

MÜDÜRLÜĞÜN YOL HARİTASI

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 3 ekip yapılan başvuruları yerinde hane ziyareti yaparak tespit ediyor. Hane bilgileri, vatandaşın beyanı ve fotoğraflar çekilip kayıt altına alındıktan sonra ilgili kamu kuruluşlarından başvuran vatandaşla ilgili gelir ve mülkiyet bilgileri toplanıyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin oluruyla oluşturulan 5 kişilik komisyon elde edilen bilgileri değerlendirerek yapılacak yardımın türüne ve miktarına karar veriyor.

İçerisinde 5 kg Ayçiçeği Yağı, 5 kg Şeker, 1 kg Çay, 2,5 kg Pirinç, 2 kg Makarna 5 kg Bulgur, 1 kg Mercimek’ten oluşan gıda paketlerini maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahiplerine teslim eden Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları devam ediyor.

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2