logo

26 Aralık 2015

EXPO 2016 Antalya’ya katılacak ülke sayısı, 12’den 16’ya yükseldi….

Tarım ve turizmi bir araya getiren fuara,

      milyonlarca yerli ve yabancı turist katılacak…

 7

Halim UTLU

EXPO 2016 Antalya’ya katılımcı ülke sayısının 12’den 16’ya yükseldiğini, önümüzdeki günlerde daha da artacağını söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik “Türkiye ve Antalya’nın turizmine katkı sağlayacak kalıcı bir eser bırakmayı amaçlıyoruz. Tarım ve turizmi bir araya getirecek bu fuara, milyonlarca yerli ve yabancı turistin katılacağına inanıyoruz. Çiçek ve çocuk temalı bu fuarın dünya barışına vesile olacağı inancındayız.” dedi.

VIP ve basın merkezinin açılışı yapıldı

EXPO 2016 Antalya alanındaki VIP ve basın merkezinin açılışını gerçekleştiren ve

merkezi gezen Çelik, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, EXPO 2016 Antalya Ajansı yetkililerinin de katılımıyla, EXPO 2016 Antalya 37. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Çalışan sayısı, bin 500’den, 3 bine çıktı

Çelik, G20’de gösterdikleri başarıyı EXPO’da da tekrarlayacaklarına inandıklarını, EXPO alanında yapılanları ve yapılacakları değerlendireceklerini belirten Çelik, son ay içerisinde bin 500 olan çalışan sayısını 3 bine çıkardıklarını söyledi.

Çelik, “Bir çok alanda hiçbir sorun yaşanmadığını görüyoruz. Kongre merkeziyle ilgili çalışmalar yoğun şekilde sürüyor. Arkadaşlarımıza 1 Nisan’da açılış gerçekleşecekmiş gibi tüm çalışmaları tamamlama talimatını verdik. Bu sürede tamamlayıp geri kalan zamanda da daha rahat hareket etmek istiyoruz” dedi.

Tarım ve turizm, bir araya getirilecek

İnşaat çalışmaları sürerken, ülkelerin katılımını sağlama konusunda da gayret gösterdiklerini belirten Bakan Çelik, “Ankara’da yaptığımız son toplantının ardından katılımcı ülke sayısı 12’den 16’ya yükseldi. Önümüzdeki günlerde daha da artacak. Türkiye ve Antalya’nın turizmine katkı sağlayacak kalıcı bir eser bırakmayı amaçlıyoruz. Tarım ve turizmi bir araya getirecek bu fuara, milyonlarca yerli ve yabancı turistin katılacağına inanıyoruz. Çiçek ve çocuk temalı bu fuarın dünya barışına vesile olacağı inancındayız.” Şeklinde sözlerini tamamladı.

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2