logo

02 Aralık 2015

Ev Taşıma Aşamasında İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

Hayatınızın her döneminde evinizi değiştirmeye karar verebilirsiniz. Ev bulma aşamanızı bitirdikten sonra kendinizi bir anda koca bir evi toplamaya başlamış olarak bulabilirsiniz. Eşyalarınızın zarar görmeden yeni evinize taşınması ve bu süreci rahat atlatabilmeniz için bazı püf noktalarını uygulamak işinizi kolaylaştıracaktır. Taşınırken pratik olmak ve taşınmayı hızlıca bitirmek için çok çalışmanız gerekebilir. Bu nedenle sizler için ilk önerimiz kendinizi oluşabilecek risklere karşı korumanız.

1..Ev taşımada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta planlı olmaktır. Evin tamamını bir anda toplamaya çalışmak zor olabilir. Bu yüzden bir program belirlemenizde ve bu programa uymanızda fayda var. Eğer eşyalarınızı kendiniz taşımayacaksanız, tamamen profesyonel bir ekiple evinizi toplayan ve eşyaları istediğiniz gibi yeniden yerleştiren evden eve nakliyat firmaları ile çalışabilirsiniz. Bu tip firmaları seçerken ufak bir araştırma yapmanızda ve yapılan yorumları inceleyerek firmayı tercih etmenizi öneririz.

İlk olarak temizlik yapmanızda fayda var

Temizlik yapmak, bakım ve onarım gibi işleri çözümlemek yeni evinize girmeden önce yapmanız gereken hazırlıklardır. Taşınacağınız evin boya, badana, kombi veya elektrik tesisatı gibi işlerini evi temizlemeye başlamadan önce yaptırmaya özen gösterin. Tüm bu işleri taşındıktan sonra yapmak evde eşya olacağından dolayı zor olabilir.

İhtiyacınız olabilecek malzemeleri hazır bulundurun

Özel eşyalarınızı koyabileceğiniz kolileri önceden hazırlamaya özen gösterin. Aynı zamanda kullanacağınız makas, koli etiketleri ve gazete gibi diğer malzemeleri de hazır bulundurmaya dikkat edin. Bu size eşyalarınızı paketleme sırasında hız ve pratiklik kazandıracaktır.

Paketlemeye özen gösterin

Eşyalarınızı iyi paketlemezseniz yeni evinizde kolileri açtığınız zaman kötü sürprizler ile karşılaşabilirsiniz.  Bu gibi durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız, eşyalarınızı doğru paketlemeye özen göstermelisiniz. Kırılacak mutfak eşyalarını önceden hazırlamış olduğunuz gazete kağıdına sıkıca sarıp bantlayarak koruyabilirsiniz. Hazırladığınız kolilerin üstlerine kırılabilir veya ilgili etiketlerden yapıştırmanız durumunda taşınırken daha dikkatli olunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kolilerin üstüne hangi odaya gitmesi gerektiğini yazarsanız kolileri açarken karmaşa yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Çıkan vidalarınızı iyi saklayın

Beyaz eşyaların ve mobilyaların taşınması zor olabilir. Bu konuda sizden daha deneyimli birileri var ise yardım alarak bu aşamayı da sorunsuzca geçebilirsiniz ve zarar görmeden eşyalarınızı yeni evinizde kurabilirsiniz. Mobilyaların üzerinden çıkan vidaları ufak paketlere koyarak üstüne notlar yazarsanız kaybolmalarını engelleyebilirsiniz. Bu sayede kurulum aşamasında vidasız kalmak ve dolabınızı kuramamak gibi kötü sonuçlardan kendinizi koruyabilmeniz mümkün olur.

Ev tadilat, dekorasyon, nakliye, araç servis ve bakım, tamirat ve teknik servis, düğün ve etkinlik gibi farklı birçok kategoride hizmetler için Sahibinden.com’un sahibinden hizmetler sayfasını ziyaret edebilir, burada yer alan 13.000’den fazla kurumsal üyeden hizmet alabilirsiniz.

Share
548 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2