logo

12 Haziran 2015

Et ve Süt Kurumu, tarihinde ilk defa temsilcilik açtı…

57Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu yıldan  itibaren küçükbaş hayvancılığa da sözleşmeli alım uygulaması başlatan, sözleşmeli besicilik modelinin daha da yaygınlaştırılmasını hedefleyerek,81 ilde alımlar yapan,üreticilerin mağdur olmadan piyasa koşullarında hayvanını satması için, her türlü tedbiri alan ve pazar ve fiyat garantisi sağlayan Et ve Süt Kurumu,yine bir ilke imza attı.

Sözleşmeli besicilik, Trakya’da daha da yaygınlaştırılacak

Bugüne kadar, kombinaları ile çalışmalarını sürdüren Et ve Süt Kurumu, tarihinde ilk defa Tekirdağ’da temsilcilik açarak, Trakya’daki besicilerin ve çiftçilerin, Kuruma ulaşımını kolaylaştırmayı,özellikle sözleşmeli besicilik uygulamalarını Trakya bölgesinde daha da yaygınlaştırmayı, daha çok besiciye hizmet sunmayı amaçlıyor…

Tekirdağ’da düzenlenen hayvancılık toplantısına katılarak,besicilerle bir araya gelen Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, Tekirdağ’da kurdukları temsilcilikle, hizmeti besicinin ayağına getirmeyi ve bölgeye daha fazla hizmet vermeyi amaçladıklarını  açıkladı.

Besicilerin her türlü ihtiyacı yerinde karşılanacak

Besicilerin her türlü ihtiyacını yerinde karşılamak istediklerine dikkat çeken Kasım Piral, “2013 yılından itibaren hayvancılık sektöründe düzenleyici ve destekleyici rol üstlenerek,yeniden yapılandırılan Kurumumuz, Tekirdağ’dan Kars’a ülkenin her bölgesinde, tüm besicilerimize,sektöre hizmet etmeye devam ediyor. Bugüne kadar, kombinaları ile çalışmalarını sürdüren Kurumumuz, tarihinde ilk defa bir temsilcilik açmıştır. Bu Türkiye’de bir ilktir. Tekirdağ’da kurulan temsilciliğimiz aracılığıyla, Trakya’daki besicilerimizin ve çiftçilerimizin, bizlere ulaşımını kolaylaştırmayı,özellikle sözleşmeli besicilik uygulamalarını Trakya bölgesinde daha da yaygınlaştırmayı, daha çok besicimize hizmet sunmayı amaçlıyoruz.”dedi.

Üreticiye pazar ve fiyat garantisi sağlanıyor

Sektör temsilcileri ve besicilerin katıldığı toplantıda sözleşmeli besicilik modeli hakkında bilgi veren Genel Müdür Piral, Cumhuriyet tarihinde ilk defa 2015 yılından itibaren küçükbaş hayvancılığa da sözleşmeli alım uygulaması başlattıklarını, sözleşmeli besicilik modelinin daha da yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini söyledi. Piral,81 ilde alımlar yaptıklarını,üreticilerin mağdur olmadan piyasa koşullarında hayvanını satması için her türlü tedbiri aldıklarını ve onlara pazar ve fiyat garantisi sağladıklarını sözlerine ilave etti.

Temsilcilik,Trakya piyasasını yakından izleyecek

Sakarya Kombinasına bağlı olarak çalışacak Trakya temsilciliği, Trakya bölgesindeki tüm besicilerle diyalog halinde, kasaplık hayvan potansiyelinin sözleşmeli veya serbest alım şeklinde değerlendirilmesi, alımı, nakli işlemlerini yürütecek ve piyasayı yakından izleyecek.Üretici örgütleri ile birlikte hareket edecek ve sözleşme imzalamaya yetkili olacak.

Share
348 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2