logo

24 Aralık 2015

Eşref Sami Bayar CHP İstanbul İl Başkanlığına aday

CHP İstanbul İl Kongresi haftasonu yapılıyor.
Çok sayıda kişi adaylığını açıklıyor. Bunlardan biri de özel sektörde yöneticilik yapmış olan, iktisat-işletmeci Eşref Sami Bayar.1..
Bayar, kimlik, mezhep ve rantın egemen olduğu siyaset yerine Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabesi’nde belirttiği değerlerin hakim olduğu, cumhuriyet devrimi çizgisinde bir siyaset için aday olduğunu belirtti.
1976-79 yılları arasında Eminönü İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, 1979 İstanbul il Gençlik Kolları Başkanlığı ve 1979-80 arasında Eminönü İlçe Sekreterliği görevlerinde bulunan Bayar, AKP’nin 13 yıllık iktidarında tahrip edilen cumhuriyet değerlerinin yeniden inşası için bütün toplumsal dinamiklerin birleşmesi için çalışacağını vurguladı.
Bayar, partinin Kemalist temel yapısının sol toplumsal güçlerin partilileşmesi ve ayrıca parti dışı ittifaklarla da güçlendirilmesinin gerekli olduğunu söyledi.
Genel toplumsal muhalefetin örgütlü yükselişi için bu sentezlerin gerçekleştirilmesini çalışacağını, 80 öncesi tecrübeyle bugünün yeni dinamizmini birleştirmek istediklerini belirtti. Bunların toplumsal kodlarının yeterince değerlendirilemeyen Gezi ruhunda bulunduğunun altını çizdi.

Share
1019 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2