logo

16 Ağustos 2016

ESNAFTAN 15 TEMMUZ ŞEHİT AİLELERİNE ANLAMLI YARDIM

Kağıthane’de faaliyet gösteren bir işletmenin sahibi, bir günlük gelirinin tamamını 15 Temmuz Darbe Girişimi esnasında şehit olan vatandaşların yakınlarına bağışladı.1

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Hamidiye Mahallesi’nde 10 yıldır esnaflık yapan ve bir günlük gelirini şehit ailelerine bağışlama kararı alan Fatih Uslu’yu ziyaret etti.

Kılıç, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi esnasında 240 vatandaşın şehit, çok sayıda kişinin de gazi olduğunu anımsattı.

Darbe karşısında tüm Türkiye’nin tek vücut olduğuna dikkati çeken Başkan Kılıç, “Biz birlikte olursak güçlü oluruz. Darbe girişimine karşı dik durduk ve hainlere fırsat vermedik. Maalesef şehit ve gazilerimiz oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifa diliyorum. Milletçe önemli bir sınavdan geçtik” dedi.

Uslu’nun örnek bir davranış sergilediğine değinen Kılıç, “Fatih Bey’i tebrik ediyoruz. Dükkanının  gelirini şehit ailelerine bağışlama kararı almış. Allah hayrını kabul etsin” diye konuştu.

İşletme sahibi Uslu da her zaman şehit yakınlarının ve gazilerin yanında yer alacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“İşletme olarak kendi çapımızda bir yardım kampanyası yaptık. Sağ olsun vatandaşlarımız da desteklerini esirgemiyor. Onlar için ne yapsak az.”

Başkan Kılıç, işletmeden alışveriş yapan vatandaşlarla da bir süre sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Share
281 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2