logo

05 Ocak 2016

EŞİT HİZMET, EŞİT ADALET

Kağıthane Belediyesi’nde her yıl geleneksel hale gelen müdürlük ziyaretlerinin bu yılki ilk durağı Zabıta Müdürlüğü oldu.2..

Kağıthane Belediyesi’nde her yıl  geleneksel hale gelen müdürlük ziyaretlerinin bu yılki ilk durağı Zabıta Müdürlüğü oldu.  Gerçekleştirilen ziyarette 2015 yılının kısa bir değerlendirmesi yapılırken, 2016 yılıyla ilgili de neler yapılabileceği konuşuldu. Ziyaret sırasında zabıta personeline bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ‘’ Bir seneyi geride bıraktık, hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizler zabıtalar olarak belediyelerin kolluk kuvvetlerisiniz, biz sizlerin sahada çalışırken rahat olabilmeniz adına her türlü desteği sağlıyoruz. Benim sizden isteğim; görüşü veya size kişisel olarak yakınlığı ne olursa olsun herkese eşit mesafede davranmanız. Eğer yasaya aykırı bir durum varsa, kim olduğuna bakmaksızın gerekli işlemleri gerçekleştirmeniz ve adaleti eşit dağıtmanızdır. Biz kimsenin ekmeğiyle oynamak istemeyiz ancak seyyar satıcılık yapan bir kişiye müdahale etmezsek, vergisini ödeyen esnafa ve vatandaşa haksızlık yapmış oluruz.’’ dedi.3..

Ziyaretin sonunda çalışmalarından dolayı, ilgili Başkan Yardımcısı M. Oğuz Toktekin ve Zabıta Müdürü Ensar Gür’e, Başkan Fazlı Kılıç tarafından plaket verildi.

Kağıthane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 2015 yılı içinde kendisine ulaşan 21.016 adet toplam evrakın 19.231’ini sonuçlandırdıklarını, işlemde olan 1474 adet evrakın da süreçlerinin uzun olmasından dolayı işlemlerinin halen devam ettiğini belirtti. Evrakların yanı sıra çağrı merkezi aracılığıyla ulaşan toplam 14.100 adet talebin tamamının karşılandığı da Başkan Fazlı Kılıç’a aktarıldı. Ayrıca 2015 yılı içinde ‘Kabahatlar Kanunu’ kapsamında 701 gerçek kişi ile 37 tüzel kişiye zabıtalar tarafından para cezası kesildi.

Share
342 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2