logo

21 Ağustos 2016

“Ertelemeyin, onların ‘haftaya da yaşarım’ deme şansı yok!”

“Belki de Sensin” proje gönüllüleri Tatavla sahne’sinde bir araya geldi.
Kök hücre nakli ile ilgili çalışmalar yürüten ve Gönüllü projede yer alan Yaşama dokunanlar “Belkide Sensin” projesinde onlarca gönüllüyü Cihangir Tatavla Sahne’sinde bir araya getirdi.

14021561_10154378080674043_1286275816255923195_n

Kanser hastaları için mücadele verirken eşinin de lenf kanserine yakalanmasıyla kök hücre naklinin önemini geniş kitlelere duyuran hareketin kurucularından Aykut Kadir Kurt, “3 sene önce başkaları için yola çıkmıştık. Şimdi bizim kök hücre nakline ihtiyacımız var! Başımıza gelmez demeyin, sakın ertelemeyin! Nakil bekleyen çocukların ‘Haftaya da yaşasam’ deme şansı yok” dedi.

IMG_1545

Eşim destek ararken Kanser olduğunu öğrendi

“Aykut Kadir Kurt’an size mektup var” cümlesiyle tanıdı kamuoyu “Belki de Sensin” sosyal sorumluluk projesini. “Siz bu satırları okurken ben eşimle birlikte steril bir kemoterapi odasında tedaviyi sürdürüyor olacağım” sözleriyle kitlelerin dikkatini kök hücre nakline çekmeyi başaran hareketin kurucusu Aykut Kadir Kurt’un sizden bir isteği daha var!

IMG_1451

Kanserle mücadele ettiği sırada, kendisi de “Belki de Sensin” gönüllüsü olan eşinin kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşen Kurt, sizi başkalarının hayatlarına dokunmaya çağırıyor!

 

IMG_1495Aylardır süren çabalarla seslerini mümkün olan en fazla kişiye duyurmaya çalışan “Belki de Sensin” projesi, Cihangir Tatavla Sahne’de onlarca gönüllüleri ile buluştu. Kızılay İstanbul Kök Hücre Bölge Sorumlusu Nesrin Gürsul Akdağ ve Biyoloji Öğretmeni Alp Şen Vakfı Temsilcisi Ceyda Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, donör olmanın önemi ve kök hücre nakli ile ilgili merak edilenler konuşuldu.

‘Başkaları için yola çımıştık, şimdi bizim ihtiyacımız var!’

“3 sene önce başkaları için yola çıkmıştık, şimdi bizim kök hücre nakline ihtiyacımız var!” diyen Aykut Kadir Kurt, “Lütfen size en yakın Kızılay gönüllü verici merkezine giderek donör olun. Lütfen sevdiğiniz herkese bu konudan bahsedin. Sakın ertelemeyin! Sizin erteleme lüksünüz olabilir ama yatağında nakil bekleyen çocukların “ben haftaya da yaşasam olur!” deme şansları yok!” diyerek konunun önemine dikkat çekiyor.

IMG_1528
‘Donör olmak çok kolay!’

Donör olmanın acılı bir süreç olmadığını hatırlatan Kurt, “Kök hücre donörlüğünü bir hayat sigortası olarak düşünün ve her gün anlatabileceğiniz kadar insana bu meseleden bahsedin. Bunu yapmadığınızda birilerinin yaşamını elinden alma ihtimaliniz olduğunu bilmelisiniz” diyor. Etkinlik sonrasi Belki de Sensin platformunun üyeleri Lütfiye Genco, Beste Diriöz, Serkan Ünvermiş, Naz Özdaş, Cemre Kıralioğlu, Erkan Can Çakıroğlu, Cansel Kaplan, Ezgi Kübra Demir, Okan Mavzer, Öznur Onur, Simge Okan, Sibel Ayşe Yücel, Melek Osmanoğlu gelen katılımcılarla tek tek ilgilenerek sorulara cevap verdi.IMG_1502
Proje ile ilgili tüm detaylara Kurt’un eşi ve ekibi ile birlikte hazırladığı www.belkidesensin.org sitesine ve sosyal medya hesaplarından erişmek mümkün.

Unutma, Sırada ki; “Belki de Sensin!”

Geç olmadan, ‘başıma gelmez’ demeden harekete geçin! Unutma Sırada ki; “BELKİ DE SENSİN!”
Proğram sonunda katılım sağlayan UYGAD üyeleri gazetecilere plaket verildi. UYGAD Yönetim Kurulunun Programın devamında her zaman yanlarında olacağı belirtildi. Hayat Kurtarmanın önemine değinen UYGAD Yönetim Kurulu Başkanı Canbekli, Projede emeği geçenlere teşekkür etti.

IMG_1537

IMG_1590

IMG_1547

IMG_1550

IMG_1553

IMG_1556

IMG_1561

IMG_1568

IMG_1587

IMG_1575

IMG_1578

IMG_1579

IMG_1585

 

Share
831 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2