logo

30 Mayıs 2016

ERDOĞAN:”MANEVİ EĞİTİM KONUSUNDA ÇOK EKSİĞİMİZ VAR”

cumhurbaskani-erdogan-6639-sayili-kanunu-onayladi-933701-664x354

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜRGEV’in 20. kuruluş yıl dönümünde konuştu.Erdoğan yaptığı konuşmasında; “Yeni dönemi okul yapmaktan ziyade okul müfretadının içeriğine yoğunlaşma dönemi ilan ettik” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı bölümler satırbaşlarıyla şöyle:

“ONLAR NE KADAR RAHATSIZSA GENÇLİĞİMİZ O KADAR DOĞRU YOLDADIR”

-” Şahsıma ve aileme yapılan iftiralarda TÜRGEV’de hedefteydi. Daha çok çalışın,sizden rahatsız olanları daha da rahatsız edin demiştim. Onlar ne kadar rahatsızsa gençliğimiz o kadar doğru yoldadır demiştim. Bir kısmı ülkeyi terk etti, bir kısmı yargı önünde hesap veriyor. “

“KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

-” Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek zorundayız. Okul öncesinden üniversitesine kadar kendi müesseselerimizi kurup geliştirmemiz gerekli. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz başka çaresi yok. ”

“TÜRGEV İBADETİNDE TAVİZ VERMEYEN GENÇLİK YETİŞTİRECEK”

-”  Ahlakta örnek bir gençlik , inşallah TÜRGEV’İN yetiştirdiği, yurtlarında kalan gençler olacak. İbadetinde inanıyorum ki taviz vermeyen bir gençlik olacak.”

-” Yeni dönemde okul yapmak değil de okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma kararı verdik.”

“MADDİ VE MANEVİ EĞİTİM KONUSUNDA ÇOK EKSİĞİMİZ VAR”

-” Maddi ve manevi eğitim konusunda çok eksiklikleri olan, rüzgarın önünde sürüklenen yapraklar gibi sürüklenen gençlerimizin de olduğunu görüyoruz. Bu gençlerin bir kısmını bölücü terör örgütü devşiriyor, zehirliyor, kullanıyor ve maalesef onları acı bir akıbete sürüklüyor. Dağlara giden gençler varsa bu şuurdan nasibini almadığı için gidiyor. ”

“DAEŞ’E KATILANLARIN İNANCI VAR AMA ŞUURU YOK”

-”  DAİŞ gibi mukaddes dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var mı, var. Bunlar inancı olan gençler. İnancı var ama şuuru yok. ”

“TEK EVLADIMIZIN ZAYİ OLMASINA GÖNLÜMÜZ RAZI OLMAZ”

-” Bir de uyuşturucu, kumar, çeşitli dünyevi zevkler, hatta teknoloji bağımlılğı sorunu yaşayan gençlerimiz de var. Bu ülkenin bir tek evladının zayi olmasına gönlümüz razı olmaz. İhmalimizden dolayı bu tür felaketlere sürüklenen gençlerimiz varsa işimizi iyi yapmıyoruz demektir. Bunun için TÜRGEV’e çok önemli görevler düşüyor.”

“NESLİMİZİ ÇOĞALTACAĞIZ”

-”  Neslimizi çoğaltacağız. Hiçbir Müslüman aile kontrolü, aile planlaması gibi bir anlayış içinde olamaz. ”

” RABBİM NE DİYORSA ONU YAPACAĞIZ”

-” Rabbim ne diyorsa biz onu yapacağız, buna bakacağız. Bunun için birinci derecede de görev annelerindir. Neslin asıl sahibi annedir. Anne olduğu için cennet annelerin ayakları altındadır, babaların ayaklarının altında değil. Onun için annelerin ayaklarının altı öpülür, orada cennetin kokusu var, orada cennet var. Siz anne adaylarından ayrıca bunu da bekliyorum.”

” DEVRAN DEĞİŞTİ HAK YERİNİ BULDU”

-“Neler çektik değil mi, okullarımızın kapılarından kızlarımızı çevirdiler mi? İkna odalarına soktular mı? Ama bakın devran değişti, hak yerini buldu. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bütün mesela inanmak. İman öyle bir şey ki tekeden bile süt çıkartılır. İman budur. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. ”

Etiketler:
Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2