logo

19 Ekim 2016

Erdoğan;”Türkiye oyun bozmaya devam edecek”

cumhurbaskani-erdogan-6639-sayili-kanunu-onayladi-933701-664x354

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. Muhtarlar Buluşması’nda yaptığı konuşmada;”Suriye’ye girince gördük Suriye’nin sorunu DAEŞ değil ortada bir taktik var. Orada bu oyunu bozan Türkiye’nin iki ay önce başlattığı Cerablus operasyonudur.”ifadelerini kullandı.

Erdoğan, sınır ötesi operasyonlarla ilgili önemli bir bilgiyi de paylaştı. Erdoğan:“Uzun yıllardır uygulanan hatalı güvenlik anlayışına son verdik. Bundan sonra bıçağın kemiğe dayanmasını beklemeyeceğiz. Bundan sonra terör neredeyse gidip orada tepelerine tepelerine bineceğiz. Tehditleri kaynağında yok edeceğiz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşlar şöyle:

 

   “TEHDİTLERİ KAYNAĞINDA YOK EDECEĞİZ”

– “Bundan sonra bıçağın kemiğe dayanmasını beklemeyeceğiz. Bundan sonra terör neredeyse gidip orada tepelerine tepelerine bineceğiz. Tehditleri kaynağında yok edeceğiz. ”

-” 30 yılı aşkın süredir PKK ile mücadele ediyoruz. 40 bin mensubunu imha ettik ama eylemlerini durduramadık. Çünkü PKK bize saldırdığı zaman cevap veriyorduk şimdi hem içerde hem dışarıda inlerinde yok edeceğiz.”

“KİMSENİN İHANETİ YANINA KAR KALMAYACAK”

-” Birer birer hepsini yok ediyoruz. Bölücü örgüte imkan veren kimse hepsini yok edeceğiz. Bak şimdiden söylüyorum biz gelip onları bulmadan nereye giderlese gitsinler. Rahat nefes alamayacaklar. Gittikleri her ülkenin devlet başkanları sürekli rahatsız edeceğiz. Bu ülkede kimsenin yaptığı ihanet yanına kar kalmayacak. Hiçbir teröristi bu topraklarda barındırmayacağız. Ya imha olacaklar ya teslim olacaklar”.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN GELİP BİZE SALDIRMASINI BEKLEMEYECEĞİZ

– “Bundan sonra sorunların kapımızı çalmasını beklemeyeceğiz, bundan sonra bıçak kemiğe dayanana kadar sabretmeyeceğiz, gırtlağımıza kadar bataklığa gömülmeye rıza göstermeyeceğiz.”

“TERÖRÜN TEPESİNE TEPESİNE BİNECEĞİZ”

– “Artık sorunların üzerine biz gideceğiz. Terör sorunumuz mu var? Terör örgütlerinin gelip bize saldırmasını beklemeyeceğiz. Bu örgütler, nerede faaliyet gösteriyorsa, nerede yuvalanıyorsa, gidip orada tepelerine tepelerine bineceğiz.”

“TERÖRE İMKAN SAĞLAYAN HERKESİN KÖKÜNÜ KURUTACAĞIZ”

-” Bölücü örgütüne destek veren, imkan sağlayan kim varsa hepsinin de kökünü kurutacağız. Şimdiden söylüyorum, biz kendilerini bulup yok etmeden, nereye gideceklerse gitsinler, bu kadar açık söylüyorum. Aynı şekilde yurt dışında üslendiği yerlerde rahat nefes alabildikleri tek günleri olmayacak.”

“15 TEMMUZ 2. KURTULUŞ SAVAŞIDIR”

-” 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısına dikilen kahraman vatandaşlarımız ancak istiklaline karşı çıkarsa güvenli bir geleceği olacağını biliyor.Bunun için biz 15 Temmuz’a 2. Kurtuluş Savaşı diyoruz.”

-” Yavrularımıza tarihimizi iyi anlatalım bizi hep yalan söyleyen bir tarihle aldattılar. Malum son zamanlarda gündem olan olan Misak-ı Milli konusu bu sürecin nasıl yönetildiğinin en açık ifadesidir. Gençlerimizin Lozan’ı incelemesinden birileri rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsunuz? İncelensin, doğru yanlış bilelim…”

“TÜRKİYE KİMSEDEN İZİN ALMADI”

-”  PYD ve YGP karşımızda bayrak sallamaya başlayınca anladım ki bize kimseden fayda yok. Türkiye Cerablus operasyonuna başlarken kimseden izin almadı.”

-” Suriye’ye girince gördük Suriye’nin sorunu DEAŞ değil ortada bir taktik var. Orada bu oyunu bozan Türkiye’nin iki ay önce başlattığı Cerablus operasyonudur.”

-“Şimdi birileri bize akıl veriyorlar. Dabık’a girdiniz iyi tebrik ederiz ama daha aşağı gitmeyin! Aşağıda ne var El Bab. Kusura bakmayın biz oraya da gideceğiz. Bizim tehdit altında olduğumuz yer Dabık’la bitmiyor. Bizim Münbiç’i de kuşatma altına almamız lazım. Münbiç yüzde 90 Arap ve orayı PYD ve YPG işgal etmek istiyor. Fakat şu anda benzer bir senaryo mezhep çatışması çıkarmak için Musul’da sergileniyor.”

“TÜRKİYE OLARAK KENDİ PLANLARIMIZI UYGULAYACAĞIZ”

-” İstiyorlar ki Türkiye yerinde otursun olup biteni izlesin. Suriye ve Irak’tan bize 3 milyon göçmeni gönderenler bizim bu sorun altında ezileceğimizi zannettiler bu olmayınca bu kez terör örgütlerini piyasaya sundular.”

-” FETÖ ve PKK da aynı oyunu oynuyor. Bağdat Hükümeti ve Esed rejimi eliyle terör örgütleriyle harekete geçirilen bu proje Türkiye’nin geleceğini tehdit ediyor. Türkiye olarak kendi planlarımızı uygulayacağız.”

 

 

Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2