logo

reklam
06 Kasım 2016

Erdoğan;”Terörist gibi davranan,terörist muamelesi görür!”

cumhurbaskani-erdogan-6639-sayili-kanunu-onayladi-933701-664x354

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde düzenlenen törende konuştu.

Erdoğan HDP’li vekillere düzenlenen operasyona değinerek;  ” Bu eylemlerin, ifadelerin hiçbiri de milletvekili görevi ve sıfatıyla ilgili değildir. Siz terörist gibi davranırsanız, terörist muamelesi görürsünüz. Sıfatı ne olursa olsun. Kendi ülkesine ihanet içinde olanların yargıya hesap vermesi bizlerin en başta gelen görevidir.” dedi.

Erdoğan,  “Dokunulmazlıklar üzerinden Meclise, devlete, millete, yargıya meydan okuyan, hatta hakaret eden bu densizlerin amacı Türkiye’yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmaktır. Açık net söylüyorum. Benim uluslararası bu saldırılardan en ufak bir korkum, endişem yoktur. ” dedi.

İşte Ersoğan’ın konuşınadan satır başları:

50 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDULAR
-“Terör örgütü PKK’ya destek veren milletvekilleri de böyle bir konudur. ”

-“PKK’nın parlamentodaki uzantıları var. ”

-” 80 milletvekilini yakaladılar, ertesi gün Diyarbakır’da halkı sokağa davet ettiler, 50 kişinin ölümüne yol açtılar. Bunu onlar yaptı. ”

-” Yaşanan hadise açık ve nettir. TBMM geçtiğimiz mayıs ayında tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırdı.”

“BU DENSİZLERİN AMACI…”
-” Batı’nın şu anda ağzına bakın. Genel başkanlar dahil olmak üzere ilgili milletvekilleri ifadelerini vermeye başlamıştır. ”

-“Ancak bir parti bu konuyu tahrik unsuruna getirmeye başlamışlardır. Dokunulmazlıklar üzerinden Meclis’e, Devlet’e, millete meydan okuyan bu densizlerin amacı Türkiye’yi uluslararası arenada sıkıntıya sokmaktır. ”

-“Benim bu saldırılardan en ufak korkum, endişem yoktur.”

“BUNDAN SONRA…”

-“Benim için aslolan milletimdir. Batı’nın ne dediği önemli değil, Batı ne zaman bizim için hayırlı rüya gördü. 53 sene AB’nin kapısında bekletilen Türkiye için Batı’dan ne bekleyeceğiz. Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.. Bundan sonra bizim için şu ne der, bu ne der diye bir ölçü yoktur. “

“TAVİZ VERMEYE NİYETİMİZ YOK”

-“Anayasadan aldığımız yetkilerle bu yolu izledik.

-“15 Temmuz darbe girişimi bu sıkıntılı sürecin zirve noktasıdır. Türkiye o gece kendi ordusu içinde yuvalanmış bir grup teröristin saldırısına uğramıştır. ”

-“Darbe girişimi sonrası ilan ettiğimiz OHAL çerçevesinde FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücademizi sürdürüyoruz, taviz vermeye niyetimiz yok. Bu milletin bunlarla mücadeleye gücü, kudreti vardır.”

“KUZU KUZU GİDİP CEZAMIZI ÇEKTİK”

-“Hukukun usulü belidir. Gitmiyorsan zorla götürülürsün. Yargı kararlarına uymayanlara müsamaha gösterilmesi söz konusu olamaz. Kimsenin yargının tarafsızlığına bağımsızlığına yargı sürecinde tesir etme hakkı yoktur.”

-“1999 yılında hakkımdaki hapis kararı kesinleştiğinde kuzu kuzu Pınarhisar Cezaevi’ne gidip cezamızı çektik. Bağırıp çağırıp şov yapmadık. ”

-“”Millet ne dedi? Millet başka şey söyledi: Bizi sizi farklı yerde görmek istiyoruz. Kurduk partimizi 16 ay sonra iktidara getirdi.

“TERÖRİST GİBİ DAVRANIRSANIZ, TERÖRİST GİBİ MUAMELE GÖRÜRSÜNÜZ”

-“Bu ceza bize sadece bir şiirden dolayı cezaya muhatap olduk. ”

-“Malum partinin milletvekillerine yöneltilen suçlamalara baktığımızda her şey var. Bu eylemlerin, ifadelerin hiçbiri de milletvekili görevi ve sıfatıyla ilgili değildir. ”

-“Siz terörist gibi davranırsanız, terörist muamelesi görürsünüz. ”

-“Konu ülkenin birliği, bütünlüğü olunca gözümüz kimseyi görmez.”

-“Sıfatı ne olursa olsun. Kendi ülkesine ihanet içinde olanların yargıya hesap vermesi bizlerin en başta gelen görevidir. ”

 

Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2