logo

reklam
15 Mayıs 2017

“Erdoğan,İslam dünyası için bir umut oldu!”

 

Türkiye’ye sempatisi ile bilinen Alman gazeteci Martin Lejeune, Avrupa’nın Türkiye aleytarı tutumunu ve Erdoğan düşmanlığı’nın arkasındaki nedenleri Milat gazetesinden Özlem Doğan’a anlattı.

Alman gazeteciyle gerçekleştirilen söyleşiden satır başları;

Almanya’nın Türkiye’yi tehdit eden terör örgütlerini desteklemesinden yola çıkarsak iki ülke arasındaki gerginlik hangi olayla başladı?

-“Türkiye’yi tehdit eden örgütleri Almanya zaten uzun süredir destekliyordu. PKK ve FETÖ Almanya’da çok rahat bir şekilde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor ve Türkiye’ye karşı olumsuz bir politika izliyor. Almanya’nın Türkiye karşıtlığı sözde Ermeni soykırımını tanımasıyla başladı.”

“ERDOĞAN’IN MURSİ GİBİ TUTUKLANMASINI BEKLİYORLARDI”

Sizce başta Yunanistan olmak üzere bazı Batılı ülkeler FETÖ üyelerini neden iade etmemekte ısrar ediyor?

-“Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olmasını umuyordu. Zaten bu ülkeler FETÖ’ye kucak açmış durumda. Erdoğan’ın Mursi gibi tutuklanmasını, Türkiye’nin de Mısır gibi karışmasını bekliyorlardı. Merkel de uzun zaman darbeyle ilgili açıklama yapmadı, Türkiye’ye geçmiş olsun demedi.”

“ALMANYA TÜRKİYE’DE DE GİZLİ İŞLER ÇEVİRİYOR”

Almanya’nın Türkiye içinde gizli faaliyetleri var mı? Varsa bunu ne şekilde yürütüyorlar?

-“Alman vakıflar, STK’lar, Can Dündar’a çok yardım ediyor ve aynı oluşumlar Türkiye’de de mevcut. Türkiye aleyhine gizli işler çeviriyorlar. Gezi olaylarında bu STK’ların parmağı vardı zira Almanya üçüncü havaalanının yapılmasını istemiyor. Gezi olaylarının başlamasının en önemli sebeplerinden biri buydu. Hatırlarsınız, Gezi’nin liderleri açıkça üçüncü havaalanının durdurulmasını istedi. Normal şartlarda Türkiye’yi geçemedikleri ve önünü kesemediklerinden dolayı Türkiye’yi aşağıya çekmek için çeşitli olayları tetikleyecek planlar yapıyorlar.”

“SURİYE’DE ÖLENLER BATININ UMURUNDA DEĞİL”

Demokrasiden dem vuran Avrupa ülkeleri Suriye’ye yardım eli uzatmadığı gibi Türkiye’ye mülteciler konusunda da yardım etmiyor, verdiği sözleri tutmuyor. Bunun nedeni nedir?

-“Suriye’de büyük bir insanlık suçu yaşanıyor. Barış için hiçbir şey yapmayan Avrupa’nın Suriye’de ölen insanlar umurunda değil. Batı, Suriye’ye barış getirmek şöyle dursun, Türkiye’nin de Suriye, Mısır, Yemen, Irak, Libya gibi olmasını istiyor.”

“TÜRKİYE’Yİ ARTIK KONTROL EDİLEN BİR ÜLKE DEĞİL”

Türk halkının 15 Temmuz zaferi dünyada nasıl bir etki yaptı sizce?

-“15 Temmuz’da İstanbul’daydım. İnsanların sokaklarda canı pahasına demokrasiyi savunduklarını gördüm. Soros terör örgütlerini finanse ediyordu ama halk buna karşı çıktı. Türk milleti darbe yapılan diğer ülkelerdeki gibi sessiz kalmadı ve tepkisini net bir şekilde ortaya koydu. Diğer İslam ülkelerine yeniden umut olan Türkiye artık kolay kontrol edilen bir ülke değil.”

SİYONİSTLER VE EMPERYALİSTLER ERDOĞAN’A KARŞI BİRLEŞTİ

Türk milletinin çoğunluğunun ve İslam ülkelerindeki hakların büyük desteğini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı  Alman bir gazeteci olarak nasıl tanımlıyorsunuz?

-“Erdoğan adalet ve insanlık için politika yapıyor. Onun için siyonist ve emperyalistler ona karşı birleşti. Erdoğan tüm Müslümanları savunuyor ve sadece Türkiye için değil, İslam dünyası için de çok önemli. Müslümanlar için umut oldu.”

KAYNAK:MİLAT

Etiketler:
Share
103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2