logo

16 Ekim 2015

“ERDOĞAN’IN KURDUĞU KÖPRÜLERİ GÜLEN YIKTI”

erdoğan gülen

Gazeteci – Yazar Resul Tosun, Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün kendisine gönderdiği “Bir nur talebesinden eli kalem tutanlara ve devlet adamlarına açık mektup” başlıklı yazısını bugünkü köşesine taşıdı.

“Bir Nur talebesinin gözünde Erdoğan ve Gülen” başıklı yazısında Resul Tosun, Akgündüz’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fetullah Gülen hakkında yazdıklarını aktardı.

İŞTE O YAZIDAN BİR BÖLÜM;

“..2002den itibaren Recep Tayyip Erdoğan, 1990’lı yıllarda arızalanan ehl-i tarikat ile Nur talebeleri arasındaki köprüyü yeniden kurmaya muvaffak olmuştur. Biz Nur Cemaati olarak biliyoruz ki, Bediüzzaman’ın arzusu olan iki vasiyetinden birini yanı Nurların Diyanet eliyle basılmasını tahakkuk ettirmiştir ve diğerini yani Ayasofya müjdesini de gerçekleştirmek inşallah ona nasip olur.”

Akgündüz kurulan bu köprüyü 2013 yılında Fetullah Gülen’in yıktığını yazmış ve Nur talebelerinin siyaset anlayışını izah etmiş.

“Bediüzzaman, Kur’an ve iman hakikatlarını anlatmakla görevli Nur talebelerinin siyasî muhalefet yapmaları ve siyâsi bir parti kurmalarını yasaklamıştır. (…) Fethullah Gülen, maalesef her iki muhâlefeti ve hem de uluslararası düşmanlarımızla ittifak ederek yapmış ve ehl-i tarikat ile Nur talebeleri arasındaki köprüyü yıkmıştır. Allah ıslah eylesin.”

….

YAZININ TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Resul Tosun / STAR

Share
454 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2