logo

18 Ekim 2016

ERDOĞAN:”GELECEKLERİ VARSA GÖRECEKLERİ DE VAR”

cumhurbaskani-erdogan-6639-sayili-kanunu-onayladi-933701-664x354

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘DURDURULAMAZ’ denilen Şii milisler Haşti Şabi’ye hodri meydan dedi. Akademik Yıl Açılış töreninde Musul operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Musul merkezine girmeye kalkarsa bunları durduracak herhangi bir güç yok.” denilen Haşti Şabi milisleri için “gelecekleri varsa görecekleri de var” dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satırbaşları:

-” Musul Arap ve Türkmenlerin yaşadığı, ağırlıklı olarak Sünnilerden oluşan bir bölgedir. ”

-” Şimdi bize burada bir Sünni – Şia savaşı olmaması lazım diyorlar. Senin Bağdat dediğin nedir? Tamamen Şia’dan oluşan bir ordudan ibarettir. Biz Musul’un kaderini onlarla mı konuşacağız?”

-” Şimdi diyorlar ki 30 bin kişiyle Haşti Şabi geliyor. Ya gelirse gelsin, geleceği varsa göreceği de var. ”

-” Biz orada Musullu kardeşlerimizi eğittik. Bunları yaparken bize talep nereden geldi. Irak merkezi yönetiminden geldi. Şimdi ne oldu? Hava değişti. Dert başka.”

-” Bizi burada tezgaha getiremezsiniz. Biz sizinle NATO’da birlikte miyiz? Birlikteyiz. Sizin Irak’la NATO’da ortaklığınız var mı yok. Afganistan dediniz size Irak mı geldi? Biz geldik. Hala orada sizinle birlikte mücadeleyi biz yürütüyoruz. Peki burada terör örgütlerine karşı niçin birlikte değiliz de başka terör örgütlerini yanınıza alıyorsunuz? ”

-“Türkiye arazide olacak. Musul operasyonunda bölgedeki Arap ve Türkmen aşiretleri Türkiye’nin yanlarında olmalarından memnuniyetlerini iletiyorlar.”

Etiketler:
Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2