logo

04 Ağustos 2016

Erdoğan,FETÖ Terör Örgütü liderine sert çıktı;”Bre dangalak,şarlatan”

cumhurbaskani-erdogan-6639-sayili-kanunu-onayladi-933701-664x354

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Oda ve Borsa Başkanlarını ağırladığı Külliyede yaptığı konuşmada, FETÖ’cülerin ‘14 Ağustos’u bekleyin‘ tehdidine yönelik: “Yaşananlardan ders almadıkları gibi “Şu günü, bekleyin bu günü bekleyin” diyorlar. Milleti tehdit etmeye çalışıyorlar. Ne diyorlar “14 Ağustos’u bekleyin”. Biz namert değiliz mertiz mert… Biz seferle emrolunduk. Zaferle değil. Zafer hakimler hakimi olan Allah’a aittir. Biz şu anda seferdeyiz. Alçaklık bir karakter meselesidir. Milletimiz onların boylarının ölçüsünü ölçtü” ifadelerini kullandı.

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN ÖNEMLİ BAZI SATIRBAŞLARI:

-“Biz ihanetlerle ilk defa karşılaşmıyoruz. Pek çok darbe girişimine, ASALA’sından PKK’sına pek çok örgütün saldırılarına maruz kaldık. Sorulması gereken soru şu; Bu ülke ve bu millet ne için bu kadar çok saldırıya maruz kalıyor?Her toplumun kendine göre sıkıntıları var. Ama biz neredeyse onların tamamı kadar yaşadığı sıkıntıyı tek başımıza göğüslemek zorunda kalıyoruz.”

-” Bu kadar soruna dik duracak başka bir ülke var mıdır Türkiye’den başka, işte onu bilmiyorum. Bir taraftan terörle uğraşırken bu darbe girişimini püskürttük.Bunu sizlerle beraber yaptık, milletimizle beraber yaptık.Bu millet alnı öpülesi bir millettir. Hani şair diyor ya, yürüyeceksin millet yürüyecek ardından diye. Millet arkamızdan yürüdü ve bizi yanlız bırakmadı. Bizim milletimiz tankların altına yattı. F-16’lardan kaçmadı. ”

-“Örgütlendikleri 160 ülkenin tamamını da vatan sayıyorlar. Elinde sonunda ele geçireceklerine dair özgüven sergiliyorlar. Amerika’yı da ele geçirecekler ha. Bunu söylüyorlar. Havaları bu.”

-” Sadece itikadi olarak değil milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız. 15 Temmuz’da çok şehit verdik. 15 temmuz’un en büyük kazanımı milletimizin bu örgütün maskesini indirmiş olmasıdır.Milletimiz biz bu sapıklara ülkemizi bırakmayacağız demiştir. Bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yoktur demiştir milletimiz. ”

-” Bunların çok iyi yetişmiş kadroları vardı. Şeytan da çok iyi yetişmişti ve meleklerin içinde en alimiydi. Ama Allah’a isyan eden o oldu. ”

-” Bunlar Allah’ı istismar ederek milleti aldattılar. Himmet diyerek milleti dolandırdılar. Kim bilir daha neler çıkacak. Bu bir nokta değil virgüldür daha devam edeceğiz. Rehavet yok. Bu virüs her yere sirayet etmiş vaziyette, bunu tamamen temizlemek zorundayız.Meydanı bu ihanet şebekelerine asla bırakmayacağız.”

-” Sayın Bahçeli’nin bu davete katılacağını öğrendik. Sağolsun, var olsun.Ben Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum. kendileri bir heyetle katılacak ama umuyorum ki kararlarını gözden geçirip o gün orada olurlar.”

-” Biz bunlara maalesef destekler verdik. Sırf eğitimle uğraşıyorlar diye. Dün de söyledim ben Allah’ımdan ve milletimden af diliyorum diye. Çünkü biz burada hata yapmışız. Biz olaya hep samimiyetle yaklaştık ama karşılığını görmedik. Şimdi biz bu adımları atmazsak tankların önüne çıkan milletimize hesap veremeyiz.Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak, o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz. Artık bu yapının her okulu, her şirketi, her vakfı bir terör yuvasıdır.”

-” Bu hain yapı ile ilgili fakatla başlayan cümle kuranlar benim gözümde gönlü onlarla bir olanlardır. Herkes bunu görmeli bu adamlar katildir, ellerine masumların kanları bulaştı. “.

-” Bu adamlar sinsidir, her işlerinin arkasında başka işler vardır. Bu adamlar hırsızdır, sınav soruları çalarak milyonlarca kişinin geleceğini çaldılar. Yargıyı devlet kurumlarını böyle ele geçirdiler. bu adamlar gaspçıdır, himmet adı altında çok kişiyi soydular. Bu adamlar haindir, dünyanın her yerinde ülkelerini karalıyorlar.”

-” Bu adamlar maşadır. Pensilvanya’daki üst akıl değil, o kadar kafası çalışmaz Üst akıl başka.”

-” Karşımızdaki bu açık fotoğrafa rağmen aklını kullanmayan aynı ihanete ortak olmaz mı? Hala utanmadan tehdit ediyorlar. Şimdi ne diyorlar 14 Ağustos’u bekleyin biz namert değiliz, mertiz mert. Biz seferle emrolduk, zaferle değil. Zafer hakimler hakimi olan Allah’a aittir. Alçaklık bir karakter meselesidir. Zaman ve mekan sınırı taşımaz. Kaderin üstündeki kader onlar için hükmünü verdi. Artık ne tehdit savururlarsa savursunlar boş. ”

-” Şimdi çıkıyorlar sıkılmadan utanmadan o bize şah damarından daha yakın diyor, bre dangalak, şarlatan Allah ayetinde buyuruyor ben size şah damarınızdan bile yakınım diye. Bu bir şirktir. Bu bir küfürdür. Pensilvanya’yı tanrılaştırıyorsun. FETÖ mensupları sadece ve sadece Pensilvanya’daki şarlatana inanıp ona göre yaşıyor. Dünyaları ile beraber ahiretlerini de yaktıklarının farkında değiller. ”

-“Darbe girişiminin gerisindeki amaçlarından biri de Türkiye’nin birikimini yok etmek olduğunu çok iyi biliyoruz. Artık daha çok çalışacağız. Ekonomimiz bir dalgalanma dışında yolunda ilerlemeye devam ediyor. Batı başka şey bekliyordu, zil takıp oynayacaktı ama Rabbim bunlara izin vermedi, zilleri ellerinde oturup kaldılar. ”

-” Darbe girişimin ardından döviz almak için değil, döviz satmak için bankalara hücum etti. Bu millet ne büyük millet. Ertesi gün 2,5 milyon doları boca ettiler. Eskiden marketler boşaltılır, evlere doldurulurdu. Şimdi millet sokaklara çıktı.15 Temmuz’dan bu yana dövizden Türk Lirasına geçen rakam 10 milyar dolar oldu. Özellikle piyasanın likidite adımlarını atarak zaten öyle bir sorunumuz yok. ”

-“Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9’a doğru çekiversin. Ya kaybetmezsiniz ya. ”

 

 

Share
492 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2