logo

reklam
03 Kasım 2016

Erdoğan:”Ey Almanya siz teröre çanak tutuyorsunuz.”

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” ödül töreninde gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan,özellikle Almanya’ya yönelik sert ifadelerde bulundu. Almanya’nın teröre çanak tuttuğunu belirten Erdoğan, “Ey Almanya siz teröre çanak tutuyorsunuz. Bu terör belası bumerang gibi gelip sizi de vuracaktır. Bizim sizden bir beklentimiz yok ama siz teröre çanak tutmaktan tarih boyu anılacaksınız. Almanya’nın FETÖ’nün arka bahçesi haline gelmesinden endişeliyiz. Almanya’nın akıbetini hiç hayırlı görmüyorum. ” dedi.

İşte Erdoğan’ın o konuşmasından satırbaşları:

“SİZ TERÖRE ÇANAK TUTUYORSUNUZ”

-” Ey Almanya Sayın Merkel’e ben 4000 dosya verdim. İstanbul’daki son görüşmemizde bu dosyaların akıbetini sordum. kendisi dedi ki o dosyaların sayısı 4500 oldu. Kalkmış bize akıl veriyorlar. Almanya asıl biz sizin bu durumunuzdan endişe ediyoruz. Siz teröre çanak tutuyorsunuz. Bu terör belası bumerang gibi gelip sizi de vuracaktır. Bizim sizden bir beklentimiz yok ama siz teröre çanak tutmaktan tarih boyu anılacaksınız. Almanya’nın FETÖ’nün arka bahçesi haline gelmesinden endişeliyiz. Almanya’nın akıbetini hiç hayırlı görmüyorum.”

“BİZİM İÇ HUKUKUMUZ KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ”

-“Almanya FETÖ’nün terör örgütü olduğundan şüpheleniyorlarsa gelsinler TBMM’yi görsünler, şehitlerimizin gazilerimizin yakınları ile görüşsünler. Öyle esip gürlemekle olmuyor, millet bunları yutmuyor.Bizim iç hukukumuz kimseyi ilgilendirmez. Yasamız ne gerektiriyorsa biz onu yapıyoruz.”

“BİZ DE ALMANYA’YI DEHŞETLİ İZLİYORUZ”

Ülkeme ve milletimize haksızlık yapıldığında susmayı kendime yakıştırmıyorum. Türkiye yakın zamanda verdiği bir nota ile FETÖ üyesi savcıların ülkemize iadesini talep etmiştir. Almanyalı bakan bu üyelerin kesinlikle iade edilmeyeceğini söyledi. Bununla kalmayan bu bakan terörü destekleyen gazetelere operasyonu kaygı ile izlediğini belirtmiş. Şimdi biz de onları dehşetle izliyoruz.

 

 

Etiketler:
Share
454 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2