logo

reklam
14 Kasım 2016

Erdoğan’dan önemli çağrı!

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Takım Projesi toplantısında açıklama yaptı. Türkiye’nin tarımda daha ileri seviyede olması gerektiğini söyleyen Erdoğan, azotlu  gübreyle mücadele çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, azotlu gübreye karşı alternatif üretmek için çağrıda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:

-”Özellikle topraklarımız noktasında, şu azotlu gübreyle topraklarımızı mahvettik ve topraklarımız suyla buluştuğu zaman ne yazık ki çamur olup, akıp gidiyor. Doğallıktan uzak, tüm hastalıkların temelinde de ne yatıyor? O gübreleme yatıyor.”

– “Doğal gübreye dönerken de yapmamız gereken işlerin başında bana göre hani bu ‘çöp atıkları’ diyoruz ya bunları biz kompost gübreye çevirmek suretiyle gübrelemede rahatlıkla kullanabiliriz ve bunları kullanmak suretiyle de bu kimyevi azotun tehdidinden bütün bu tarımsal gıdalarımızı kurtarabiliriz, bunun üzerinde çalışmamızda büyük fayda var diye düşünüyorum.”

-“Sadece 30 büyükşehir belediyesi bu konularla ilgili adımını atsa, kompost gübre üretimini şu anda hızlandırsa buradan çok büyük nimet elde ederiz ve bunları biz kendimiz üretiriz.”

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2