logo

14 Haziran 2015

Erdoğan’dan kurtulma formülü

sozde_aydinlardan_erdogandan_kurtulma_formulu_1434285647_6798

Taksim’de toplantı yapan sözde aydınlar, ‘AK Parti ve Erdoğan’dan kurtulmak için CHP, MHP ve HDP koalisyon yapmalı” dedi…

Cihangir tayfası Ahmet Ümit ve Bedri Baykam, yanlarına Atilla Dorsay ve YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nu alarak bazı akademisyenlerin desteğiyle Türkiye’ye yol haritası çizmeye kalktı.

Taksim’deki bir otelde düzenlenen basın açıklamasında SODEV Başkanı Erdal Kızılelma, destekçilerin imzalarının bulunduğu çağrı metnini okudu:

HDP VE MHP BİR ARADA!

Seçmen baskıcı, hak hukuk tanımaz ve yolsuzluklara bulaşmış olanları gönderme görevini 3 partiye verdi. Eğer bu sorumluluğun gereği yerine getirilmezse, yıkılmak bir yana, AK Parti iktidarının zulmü artarak devam edecektir.

Seçim sonrası AK Parti ve Tayyip Erdoğan, kendilerini kurtarma yolunun 3 partinin birlikte hareketini önlemekten geçtiğini görmüştür. Şimdi 3 partinin görevi, bu tuzaklara düşmeden AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmayı becermektir.

CHP, MHP ve HDP’ye sesleniyoruz. Bütün Türkiye’nin kurtuluşu için size, AK Parti’yi suçlarıyla yalnız bırakma ve AK Parti’nin 13 yılda yarattığı tahribatı giderici bir onarım sürecinde birlikte hareket etme sorumluluğunuzu hatırlatmak istiyoruz.

Bu açıklama sosyal medyada geniş yer buldu.

Share
434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2