logo

reklam
17 Kasım 2016

Erdoğan’dan İslam dünyasına çağrı!

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip resmi ziyaret için gittiği Pakistan’da İslam Dünyasına önemli bir çağrıda bulundu. Pakistan Meclisinde yaptığı konuşmada konuyu DEAŞ’le yapılan mücadeleye getirerek İslam dünyasına bir çağrı yaptı; Bu örgütün İslam’la yakından uzaktan alakası yoktur. İslam’a bunların verdiği zararı kimse vermiyor. Yanlarında bunların kimler var? Batı şu anda DEAŞ’ın yanındadır. Yakaladığımız silahların batı menşeili olduğunu gördük. Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmamalıdır. Müslümanlar bu katil sürülerini İslam aleminden ve tüm dünyadan söküp atmalıyız.”

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları:

-“Bizler sözde değil, hakiki manada iki kardeşiz. 1999 depreminde en büyük desteği Pakistan’dan gördük. 2014’de Soma’da gelen maden faciasında Pakistan 1 günlük yas ilan etmişti. Türkiye’deki 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Pakistan’ın yanımızda olan ilk ülke olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Destekleriniz için burada bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

-” FETÖ, faaliyet gösterdiği tüm ülkeler için tehdit oluşturan eli kanlı bir terör örgütüdür. Bu terör örgütünün Pakistan’a zarar vermeden bertaraf edileceğini umuyorum. ”

-” DAEŞ’e karşı çok ciddi mücadele veriyoruz.Terör örgütleri karşısındaki dayanışmamızı geliştirerek devam etmemiz gerektiğine inanıyorum.”

-” El-Kaide ve onun bir parçası olan DEAŞ, İslam’a karşı yürütülen savaşın, aracı olan yapılarıdır.”

-” Bizim dinimizde günahsız bir insanı öldürmeye kimsenin hakkı yoktu. Batı şu anda DAEŞ’in yanındadır. Bunların elindeki silahların batı menşeili olduğunu tespit ettik.”

-” Bunu çok açık net her yerde dillendiriyorum. Dillendirmeye de devam edeceğim. Müslümanlar, kan dökmekten başka bir işleri olmayan bu katil sürülerini İslam aleminden ve tüm dünyadan söküp atmalıdır.”

-” İslam’la terörü iç içe ifade edenler, onu iç içe yaşatmaya çalışanlar, İslam dinine en büyük zararı verenlerdir.”

-” Pakistan ve Türkiye bir türlü terörden kurtulamıyor. Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmamalıdır. Müslümanlar bu katil sürülerini İslam aleminden ve tüm dünyadan söküp atmalıyız.”

-” Dünyada tek bir Müslümanın daha haksız yere kanının akmasını önleninceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Share
241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2