logo

reklam
14 Haziran 2017

Erdoğan`dan ABD`ye ikiyüzlülük suçlaması!

‘Katar’ı suçlayacaksın fakat kendin YPG’ye yardım edeceksin!’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada ABD’nin iki yüzlülüğüne tepki göstererek: “Bir ülkeyi terör örgütlerine maddi ve ayni yardımda bulunmakla suçlayacaksınız ama öbür taraftan kendib PYD’ye, YPG’ye tonlarca silah vereceksin.” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları:

-” İstiklal Caddesi’nde istiklalimiz ve istikbalimiz için yürümüyorlar. İstiklal Caddesi’nde bölücü terör örgütünün temsilcileriyle el ele, kol kola yürüyorlar. Bunlar terör örgütlerine gösterdikleri sempatinin onda birini kendi insanına göstermiyor. ”

-” Bakıyorsunuz beyefendi çıkıyor, konuşuyor, barış, sevgi diyor. Lafla barış, sevgi olur mu? Bunların kirli yüzlerinin farklı tonlarına terörlemücadelemizde, Gezi olaylarında, 15 Temmuz darbe girişiminde şahit olduk. “

-” Terör örgütüne arka çıkarak katil devlet bildirileri yayınlayanlar, nerede öldüğü meçhul kadın terörist üzerinden yine aynı oyunu oynuyorlar. ”

-“Her gün askerimizin, polisimizin, sokakta yürüyen vatandaşlarımızın hayatına kast eden eli kanlı teröristleri allayıp pullayıp öne çıkardıkları bir isim üzerinden aklamaya çalışıyorlar. ”

-“Buna karşılık aynı çevrelerin, karne günü PKK’lı teröristlerce şehit edilen Aybüke öğretmenle ilgili ciddi bir tavrına, üzüntü beyanına, bir tepkisine şahit oldunuz mu? “

-“Terörist cenazesinde birbirlerini ezen sözüm ona milletvekilleri, yazarlar, aydınlar, gazeteciler Aybüke öğretmenimiz için kıllarını kıpırdattılar mı? Elbette hayır. “

-“FETÖ’den bölücü terör örgütüne kadar Türkiye düşmanı bütün çevrelere bunların hizmetkarlık yapmalarının sebebi işte budur. “

-“Bir ülkeyi terör örgütlerine maddi ve ayni yardımda bulunmakla suçlayacaksınız, ama öbür taraftan kalkıp PYD’ye, YPG’ye tonlarcasilah aktaracaksınız. Bunu neyle izahedeceksiniz? Bunlar bilinmiyor mu,görülmüyor mu? Her şey ortada. ”

-”  PYD’ye, YPG’ye verilen silahların benim ülkeme tehdit oluşturmadığını bana kim garanti edecek.”  

-“Türkiye’nin kredi notuyla ilgili spekülasyonların, ülkemizin gerçek durumundan ziyade, siyasi saiklere bağlı olduğunu açıkça söylemiştim. Eğer büyüme oranı beklentilerin altında çıksaydı hemen kredi notunu düşürmek için harekete geçeceklerdi. Bakalım şimdi ne yapacaklar?

 

Share
167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2