logo

24 Şubat 2016

Erdoğan:”Bunlar vekil değil teröristin ta kendisidir.”

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21. Muhtarlar buluşmasında konuştu. Erdoğan konuşmasında PKK’nın terör eylemlerine açık destek veren HDP’li vekillere sert tepki göstererek “Bu vekillere tahammül etmek durumunda değiliz. Bu özgürlük terör örgütüne yardım olamaz. Evini teröristlere tahsis edemez. Bunlar vekil değil teröristin ta kendisidir. Meclise gönderilen fezlekeler karşılığını bulmalıdır. Bu konuda milletin tahammülü kalmadı. ifadelerini kullandı.”

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları…

-” Çukur açanı açtığı çukura gömerek hepsinin üstesinden geleceğiz.”

-” Bugün birileri çıkmış topraklarımıza göz dikmiş. Bugün bir ferdimizi gözden çıkarma durumumuz yok. Bu topraklardan bir cm bile vermeyiz. ”

-” Türkiye’nin karşısında olan herkesle dost olanlar var. Bunların içinde elinde silah olan terör örgütü var. Dış güçlere yalan propaganda yapanlar var. İster bölücü örgüt adına ister paralel örgüt adına olsun bunlar bölücülük değil midir? ”

-” Allah’ın izni ve inayetiyle hepsinin üstesinden geleceğiz. ”

-” Bölücü terör örgütü topraklarımızda PKK olarak Suriye’de YPG olarak ülkemizde saldırılarını arttırmış durumda. Hangi ülke Türkiye’deki terör eylemlerinin odağında olup bu kadar soğuk kanlı davranır?”

-” Herhangi bir terör tehdidinden öte kendini bir geleceğe adamak adına bir çaba var. Temmuz ayından beri 300’den fazla güvenlik güçlerimiz şehit oldu. 200’ü aşkın vatandaşımızı kaybettik. ”

-“Kürtler ülkemde benim vatandaşım, kardeşimdir. Bizim sorunumuz: Teröristlerle. ”

-” Kürtler bağımısızlık mücadelesinde canlarını ortaya koymuştur. Terör en büyük kıyımı Kürt kardeşlerimize karşı yapmıştır. ”

-” Evlerini boşaltan yükünü sırtına alan Kürt kardeşlerim değil mi? Dağlara kaçırılan Kürt kızları ve Kürt çocukları ölüm tehdidiyle..”

-“Zalim Esed Kürtlere nüfus cüzdanı bile vermiyordu. Ama şimdi gayet araları iyi. Dayanışma içindeler. ”

-” Aynı şekilde DAİŞ Kobani’ye saldırdığında 200 bin Kürt kardeşimizi bu topraklara biz almadık mı?

-” Almayabilirdik. Biz aldık. Yedirdik, içirdik, giydirdik. Dünyanın her yerinde tüm Kürtleri kardeşimiz sayıyor bağrımıza basıyoruz. Tıpkı milyonlarca diğer kardeşimiz gibi. ”

-“28 teröristin taziyesinde boy gösteriyor. Bir başkası Meclis’te bu alçaklığa sahip çıkıyor. Böyle siyaset olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde bombacıya sahip çıkan milletvekili göremezsiniz. ”

-“Bunlar geçmişte ne diyordu? Bizlere demokratik bir alan açmıyorsunuz? diyorlardı. Bunlar 80 vekil ile bile terör çığırtkanlığı yaptınız.”

-“Bu vekillere tahammül etmek durumunda değiliz. Bu özgürlük terör örgütüne yardım olamaz. Evini teröristlere tahsis edemez. Bunlar vekil değil teröristin ta kendisidir.

-“Meclise gönderilen fezlekeler karşılığını bulmalıdır. Bu konuda milletin tahammülü kalmadı. ”

-“Eğer bir milletvekili teröre hizmet ediyorsa gereken yapılmaldır. ”

-“Bu fezlekeler parlementonun raflarında çürümemeli. Bunlar tozlanmamalıdır. Millet de bunu görmeli. ”

-“DAİŞ adlı terör örgütü rejimin serbestliği sayesinde kendine yer bulmuştur. YPG, DAİŞ, rejimin tek derdi var: ılımlı muhalifler. ”

-“El Nusra da DAİŞ’e karşı savaşıyor. Ona neden kötü diyorsunuz? YPG’ye iyi diyorsunuz. İyi terörist kötü terörist durumu.”

-“DAİŞ’le mücadele kılıfı adı altında Suriye’ye gelen Rusya’nın yapacağı bir ateşkes de korkarım yine gerçek Suriyelileri vuracak. ”

 

-“YPG-PYD-DAİŞ ve EL Kaide bunlar terör örgütüdür. Bizim ısrarla terör örgütü dediğimiz örgüte ısrarla terör örgütü değildir demek müttefikliğe sığmaz. ”

-“Son Ankara saldırısını PKK ve PYG- PYD’nin gerçekleştirdiğini herkes biliyor. ”

-“Yarın öbür gün böyle bir şey olmasını istemem yarın öbür gün New York’ta, Moskova’da bomba patlasa bizim tavrımız teröre karşı yine aynı olur. ”

-“Rusya PYD’ye ofis açtırdı. Yarım milyon insanı öldüren rejimle mazlum insanları aynı kefeye koymak nasıl bir şeydir? ”

-“Eğer bu ülkede ne olup bitiyorsa bizden öğrenilecek. Bu coğrafya gelmenin kolay tutunması zor yerlerdir. Biz kalelerden önce kalpleri fethettiğimiz için 1000 yıldır bu topraklardayız. Fatih Sultan Mehmet Edirnekapı surlarından içeri girerken bizanslılar onu çiçeklerle karşıladı. ”

-“Biz o uçağı niçin düşürdük? Sınır ihlali yapmasaydı biz o uçağı düşürmezdik. Biz ne Rusya’nın ne Rus halkının düşmanı değiliz. Herkes yaptırım uygularken biz uygulamadık. Rusya iki tane pilota Türkiye gibi bir dostunu kaybetti. ”

-“Rusya için Suriye meselesi çıkar meselesidir. Bizim içinse asla böyle bir şey söz konusu değil. ”

 

 

 

Share
409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2