logo

29 Mayıs 2016

ERDOĞAN:”BU OYUNU BOZMAK İÇİN HAZIRLIĞIMIZI YAPIYORUZ”

Cjm6w5SWYAAuCiw

 

İstanbul’un fethinin 563. yılı İstanbul Yenikapı meydanında yüzbinlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı.”Fetih Şöleni”ne katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım da törene katıldı.

İstanbul’un fethinin 563. yıl dönümü şöleninde 9 bin polis, 5 helikopter, 1 denizaltı, 1 fırkateyn, 3 sahil güvenlik teknesi ve 27 polis dedektör köpeği görev yaptı.

Şölende ilk konuşmayı Başbakan Binali Yıldırım yaptı;Binali Yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları şöyleydi:

-” Fetih halka hizmet etmektir, geleceğe kararlılıkla yürümektir, yeniden tarih sahnesine çıkmaktır. Bizim ecdadımız olmadan adil bir dünya olmazdı. Dünya lideri memleket sevdalısı Cumhurunbaşı Recep Tayyip Erdoğan’la kenetlenerek tarih yazma zamanıdır. Dünyaya mesaj vermenin zamanıdır.”

-” Ey Fatih Sultan Mehmet Han, sen bu aziz İstanbul’u fethetmek için gemileri karadan götürdün, senin torunların Tayyip Erdoğan ve arkadaşları trenleri arabaları denizin altından geçirdi.”

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDA ÖNE ÇIKANLAR İSE ŞÖYLEYDİ:

Erdoğan, Suriye’de sivilleri katleden ABD, Rusya ve İran’ı eleştirerek; ”Sizin orada ne işiniz var? Fatih tahta geçtiğinde hemen İstanbul’u fethetmemiştir. Önce hazırlık yapmıştır. İşte Türkiye de bu oyunu bozmak için gerekli hazırlığını yapıyor, yapmaya da devam edecek” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

-” İstanbul’un her bir köşesini selamlıyorum. Boynu bükük tüm şehirlerimizi selamlıyorum. Ya Rab İstanbul’un fethi günü vesilesiyle bize de nice gönüller fethetmeyi nasip eyle. Az önce Sayın Başbakanımız fetihle alakalı detay tanımlar verdi. Birileri ‘fetih kanla, fetih ölümle giden’ bir süreç olarak anlatıyor. Fetih aşılmaz sanılan duvarların aşılmasıdır. Fetih 21 yaşındaki bir sultanın 1000 yıllık Bizans’ı dize getirmesidir.”

 

-” Bölücü terör örgütünü koçbaşı gibi kullananların tek derdi Feth’in intikamını almaktır. Kullandıkları kuklalar açtıkları çukurlara gömüldüler. Onları üzerimize salanların akıbeti de eninde sonunda aynı olacaktır.”

 

-” Dünyada bizi seven var sevmeyen de var. Ama malesef hiç birinin imkanları bizden daha iyi değil. Ümitlerini size bize bağlamış durumdalar. Çünkü dost ve kardeş ülkelerde kendi sorunları konusunda benzer sıkıntılara maruz kalıyorlar.”

-“Şu anda parlamentoda dokunulmazlık teklifi görüşüldü ve kabul edildi. Şimdi rafa konan fezlekeler 168 milletvekilini kapsıyor, bunları şu anda parlamento oyladı ve yargıya gönderiyor. Bundan sonra karar yargının. Sizin bu arzularınız Allah’ın izniyle yerine gelecek.”

-“Rusya’nın İran’ın terör örgütünün sözde armalarıyla donanmış ABD askerlerinin ne işi var? Suriye’de ne işi var. DAEŞ’i kurtarmanın yolu sivilleri katletmek değildir. Önce Suriye halkını zalim Esed’in elinden kurtarmak gerekir.”

BU OYUNU BOZMAK İÇİN HAZIRLIĞIMIZI YAPIYORUZ

-“Fatih İstanbul’u tahta geçer geçmez fethetmemiştir. Önce hazırlık yapmıştı. Türkiye de bu oyunları bozmak için her alanda hazırlıklarını yürütüyor, yürütmeye de devam edecek.”

-“Dün bir parti kongre yapmış, ne Türk bayrağı var ne İstiklal Marşı. Bunlar bu milletin evladı olabilir mi? Bunların yeri belli. Yapacakları tek şey var, silahları gömecek ve betonlayacaklar. Koordinatlarını da verecekler. Olmadı bu ülkeyi terk edecekler.”

 

Etiketler:
Share
439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2