logo

15 Mayıs 2016

ERDOĞAN:”BÖLDÜRMEYECEĞİZ BU VATANI BU HAİNLERE”

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na sert yanıt vererek, “Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa 1960’da rahmetli Menderes’in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı’da bir konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:

– “Güneydoğu’da ülkemizin birçok yerinde bu milletin vahdeti için, bayrağımızın şanlı şekilde dalgalanması için, vatanımızın 780 bin kilometrekarede bir ve bütün olarak kalması için, devletimizin bekası için şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ama siz bilemezsiniz’ diyor ilahi ferman. Bizler de ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ diyoruz. Böldürmeyeceğiz bu vatanı bu hainlere. Bu fırsatı vermeyeceğiz” .

-“Çıkmış bir tanesi dünyanın değişik yerlerinde ‘başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir kan’ diyor. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da bu hava esmeye başladı, herhalde oraya imrendiler. Baktılar bu iş sandıkla olmuyor, girdiği her seçimde aldığı netice ortada. Şimdi ‘acaba kanla netice alır mıyız?’ buna bakıyorlar. Alamayacaksın. Bu milletin üstüne çıkamazsın, millet ne derse o olacak. Halk ne derse o olacak, Hak ne derse o olacak” .

-“Suriye’de 6 yıldır kardeşlerimiz acımasız bir rejim tarafından hunharca katlediliyor. Bugüne kadar yaklaşık 600 bin masum insan varil bombaları ile, balistik füzelerle, kimyasal silahlarla öldürüldü.13 milyon Suriyeli evinden oldu. Rejim tarafından desteklenen DAİŞ, PYD gibi terör örgütleri işgal ettikleri bölgelerde soykırım uyguladı. Tüm bunlar dünyanın gözü önünde yaşanıyor.”

-“Bugün 3 milyon Suriyeli ve Iraklı muhacire sahip çıkıyoruz. Rabbim de bu paylaşmanın bereketini kat kat veriyor. Kişi başına düşen gelirleri bizden kat be kat fazla olan pek çok ülke rahatlarını bozmamak için bu drama kayıtsız kalıyor.”

-“İnsan hakları beyannamesini kaleme alanlar, bugün en temel insanlık sınavından sınıfta kalmış durumdalar. Dün Bosna’da bu imtihanı verememişlerdi, bugün de Suriye’de, Libya’da, Yemen’de veremiyorlar. Ruanda’da insanlar katledilirken kılını kıpırdatmayanlar benzer bir kayıtsızlık içindeler. Ortadoğu için demokrasi karnesi hazırlayanlar, kendi karnelerindeki kırıkları gündeme getirmiyor” .

– “Terör örgütlerinin, eli kanlı katillerin hak ve hukuklarını savundukları kadar, bunların elinde can veren masumların hakkını savunmuyorlar. Terör örgütüne başkentini açmanın, teröristlere çadır kurdurmanın özgürlükle ne ilgisi var. Eli kanlı caniler ne zamandan beri siyasi sığınmacı oldu. DAİŞ’in eylemelerine verdiğiniz tepkiyi niye PKK, DHKP-C, YPG saldırıları karşısında esirgiyorsunuz.”

-“Madem siyasi idamlara karşısınız neden birkaç gün önce şehit edilen Motiur Rahman Nizami’nin idamına sessiz kaldınız. Avrupa’dan bir ses çıktı mı? Avrupa’dan bir haykırış çıktı mı? Bunun adı çifte standart değil mi? Biz bunları söylediğimizde beyefendiler rahatsız oluyorlar. Tayyip Erdoğan hemen diktatör oluyor. Rahman’ı idam edenler diktatör olmuyor”.

– “Van’da il başkaları toplantısında konuşan zat şahsıma karşı yine ne yazık ki alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa 1960’da rahmetli Menderes’in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz.”

-“Siz kime anlatıyorsunuz. Medya güçlerini, gazetelerdeki tetikçilerini kullanarak bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Onların itibar suikastleri bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri bizi hakkı ve hakikati ayırmakta alıkoymaz. Biz mazlumlara sahip çıkmaya, diklenmeden dik durmaya, doğruluğun tarafında durmaya devam edeceğiz. Çünkü biz kuvvetimizi medyadan, sermayeden değil seccadelerini gözyaşları ile ıslatan mazlumların dualarından alıyoruz. Onların hayır duaları bizimle olduğu sürece bu kutlu yolda yürümeye devam edeceğiz.”

– “Aklınızı ve kalbinize asla birilerine kiraya vermeyin. Bazı maalesef tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olanlar var. Sakın onların düştüğü oyuna düşmeyin. Akıllarını kiraya verenlerle beraber sakın olmayın. Vicdanınıza ipotek konulmasına kesinlikle müsaade etmeyin. Unutmayın yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olandır. Sureti haktan görünenler fark edilmesi en zor olanlardır.”

-” Ülkemizde 40 yıl boyunca devlet içinde gizli şekilde örgütlenen hizmet, eğitim, yardım diye insanı kandıran bir yapı, en büyük zararı gençlerimize verdi. Uzun dönem ülkemizin başarılı çocukları paralel ihanet çetesi tarafından kandırıldı, kullanıldı. 2.5 yıldır bu örgütle yoğun mücadele içindeyiz. Bir taraftan örgütün devlet yapımızda yaralarını sarmaya çalışıyoruz, diğer taraftan dünyanın her yerinde bu çetenin kirli yüzünü deşifre ediyoruz. Dünyanın farklı yerlerinde her fırsatı ülkemizi karalamak için kullanan bu şer şebekesine asla prim vermemenizi bekliyorum. Bu yapının teşkilatlarına karşı hakkı ve hakikati anlatacak olan sizlersiniz” .

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2