logo

reklam

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Şimdiye kadar “içimde Erdoğan Sevdası var” diye haykıranların % 50’si neden aynı haykırışı yapmıyor ? Merak edenler olmuştur muhakkak.

 

Üç dönemdir Erdoğan’a olan sevginin ve haykırışların azaldığını sadece ben değil Parti teşkilatı da görüyor.

 

Ak Parti Üyelerinin bir çoğu Büyükşehir Belediyesine ait olan şirketlerde çalıştığı belli kademelerde görev aldığı ve partiye olan sevdalarının azaldığını görenler “üst üste gelen seçimlerin etkisidir” dediler, ancak yutmadım.

 

Parti çalışmaları sırasında verilen izinler çalışmalara katkı sağlamak amaçlı yapılsa da, izini bile zoraki kullandıklarını fark ettim. Artık geçmişte gördüğüm bu sevdanın üzerine sanki bir su serpilmiş canla başla çalışanların bu seçimde isteksiz olduklarını görmeye başladım.

 

Sebepleri ne olabilir di?

 

Son zamanlarda gördüğüm gerek belediye içinde gerekse Parti teşkilatında yeğen, dayı, enişte, kayın birader, İş arkadaşım, yol arkadaşım, köylüm ifadeleri sıkça yaşanmaya başlayınca vatandaşın da talepleri gerçekleşmeyince soğukluk başlamış olabilir mi?

 

Çok sevdikleri Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca, yerine gelen kabine bu sevdanın devamını getiremediği için halkın gözünde “Erdoğan gitti bu sevda bitti” sözü de etkili olabilir mi?

 

Belediyeler bu işte öncü mü dür? belli değil, ama yapılan bir takım yanlışlar etki sebebi olabilir. Bu sevdanın soğukluğu Belediye içinde yaşanan “bendensin, değilsin” sözü de milletin midesini bulandırabilir. Meclis Üyelerinin bir çoğu inşaatla uğraştığı için yapılan inşaatların çoğalması ve verilen hizmetlerin yandaşlar tarafından yürütüldüğü, adaletsiz desteklerin çoğaldığı fark edildiği içinde bu sevda azalmış olabilir.

 

Bende diyorum ki! Allah tarafından gelen bir sevda yine o istedikçe olur. Olmuyorsa biraz düşünmek lazım, Bu sevdanın sönmesinde etkisi olanları irdelemek lazım.

 

Kardeşim adam bir Milletvekili oluyor yani bizim vekil tayin ettiğimiz insanlar, bize kapılarını kapatıyor. Kapıdan içeriye girmek ne mümkün. Konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar, hatta yüzüne bile bakmıyorlar. Eskiden Belediye Başkanı ve Milletvekillinden randevu alıp rahat giderdiniz şimdi Müdürlerin bile yanına girmek zorlaştı, her kes bir havaya girdi. İnsanlığını kaybedersen, istersen “Altından yollar döşe” önce insan mısın ona bakarlar. Türk milleti böyledir. “Yaratılanı severiz yaradan dan ötürü” ama insanları küçümseyen, bir mal gibi görmeye çalışanlar olunca bu söz insanlar içindir deyip geçerler. Her kes haddini bilmeli. Senden olmayana kucak açacaksın, senden olana gönül koyacaksın yok böyle bir şey. Ayırım insanları parçalar, memleket sevdası yerine millet sevdası ön plana çıkmalıdır. Kapılar sadece hemşehrilere değil ümmete açık olmalıdır. Kısaca Birlik ve dirlik ümmet ile olmalıdır.

 

Benlik insanı yok eder…..İki kuruşu olup da hava atmak yerine ben bunun hesabını nasıl veririm demeli. Ben bile 6 oyumla hesap yapmaya başladıysam, benim gibi düşünenleri merak etmeye gerek yok. Neler görmedim ki….En güzel işler yaparsın ama yaranamazsın…. Hayatta ne çamur atmışız ne de çirkef olmuşuz…..Ama yanımızda yürüyen birilerini görmemişiz… Kapılarda saatlerce beklemişiz ama kimlere neler yapıldığını açıkça görmüşüz benim gibi görenler yok mu? Benim gibi düşünenler yok mu? bana yapılanlar bir başkalarına yapılmamış mı? Demek ki bu tür yanlışlar çoğaldıkça sevgiler de azalacak elbette… Tam 5 ay öncesinden dedim….. Bu seçimlerde Ak Partinin Oyu En az % 10 azalacak…..Bir sonraki seçimde % 25’i bile zor bulacak demiştim.
Adil olmadıkça kaybetmek daha kolaydır.

Mehmet Derviş Canbekli

Share
686 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?” için 3 Yorum

 1. Mehmet bey %100 haklı ancak karşıda muhalefet olmayınca yine mecburen AKP diyeceğiz.

 2. hasan : diyor ki:

  Mehmet Bey değerlendirmeleriniz gerçeği yansıtmamaktadır…Parti içindeki hatalar her zaman vardı.Her zaman da var olacaktır..AK Parti bu hatalarıyla 12 yıldır başarıya ulaştı. Millet bunca hizmeti yapan,gelmiş geçmiş en başarılı hükümete oy vermeyecekte yıllardır hiçbir olumlu proje ortaya koyamayan muhalefet partilerine mi oy verecek! Siz buna gerçekten inanıyor musunuz? AK Parti % 46 oy alacaktır….

  • admin : diyor ki:

   Gerçekleri çok iyi görüyorum %46 tının alına inecek halbuki önceleri %51 ve üstü dye beklentiler varken şimdi neden %46 dediniz çözemedim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Muhtar Anastasiadis

  23 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SİYASET

  Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanlık seçimleri gelecek yıl içinde, büyük bir olasılıkla da 18 Şubat Pazar günü yapılacak. Rum lider Anatasiadis’in önünde kala kala sadece 13 ay kaldı. Politik düşünceye, uygulamaya ve takvime göre seçimlerin eli kulağında artık. Ocak ayı başında Cenevre’de yapılan Kıbrıs müzakerelerinde Anastasiadis’in karizması fena halde çizildi. Bu çizikten KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da nasibini aldı. Cenevre’de Türk tarafı adına sunduğu ve büyüklüğü yüzde 29.2 olan harita ile ilgili olarak danışmanları tarafından yanlış b...
 • Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ► Hazreti Peygamber (s.a.v.) Fitneyi Haber Verirken, Bunun Fâsılalarla Kıyamete Kadar Devam Edeceği Hususunu Bilhassa Tebârüz Ettirir, Vurgular. Bu Noktanın Anlaşılmasında En Güzel Örnek, Huzetfe Tu’bnu’l-Yeman’dan Gelen Bir Rivâyettir; Aynen Aktarıyoruz: İnsanlar, Hazreti Peygambere (s.a.v.) Hep Hayırdan Sorarlardı. Ben ise, Bana da Ulaşır Korkusuyla Hep Şerden Sorardım. Bir Defasında: ▬ “Ey Allah’ın Rasülu; Biz Bir Câhiliyet ve Kötülük Devrinde Yaşadık. Allah Bizi Bu Hayırla, İslâm’la Müşerref Kıldı. Bu Hayırdan Sonra, Tekrar Herhângi B...
 • EN BÜYÜK DOKUNULMAZLIK HAKEMLERİN

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  EN    BÜYÜK     DOKUNULMAZLIK    HAKEMLERİN Mevcut  Anayasa  değişiklikleri gündemde iken; bir madde  de, futbol hakemlerine dokunulmasına yönelik, konsa da; biz de şu işten bir kurtulsak... Beklentimiz bu yönde idi. Amma olmadı… Hafta sonları Ülke gündemini en çok meşgul eden konu; futbol  maçları ve  hakemleridir. Verdikleri, vermedikleri kararlar ile; günlerce konuşulurlar... Ülkede bir çok konu olmasına rağmen; onlar hep bir numaradır. Kimse hesap soramaz... Koca, koca başkanlara ceza verilir, onlar kenarda; kıs, kıs gülerler...
 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
UA-36507442-2