logo

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Şimdiye kadar “içimde Erdoğan Sevdası var” diye haykıranların % 50’si neden aynı haykırışı yapmıyor ? Merak edenler olmuştur muhakkak.

 

Üç dönemdir Erdoğan’a olan sevginin ve haykırışların azaldığını sadece ben değil Parti teşkilatı da görüyor.

 

Ak Parti Üyelerinin bir çoğu Büyükşehir Belediyesine ait olan şirketlerde çalıştığı belli kademelerde görev aldığı ve partiye olan sevdalarının azaldığını görenler “üst üste gelen seçimlerin etkisidir” dediler, ancak yutmadım.

 

Parti çalışmaları sırasında verilen izinler çalışmalara katkı sağlamak amaçlı yapılsa da, izini bile zoraki kullandıklarını fark ettim. Artık geçmişte gördüğüm bu sevdanın üzerine sanki bir su serpilmiş canla başla çalışanların bu seçimde isteksiz olduklarını görmeye başladım.

 

Sebepleri ne olabilir di?

 

Son zamanlarda gördüğüm gerek belediye içinde gerekse Parti teşkilatında yeğen, dayı, enişte, kayın birader, İş arkadaşım, yol arkadaşım, köylüm ifadeleri sıkça yaşanmaya başlayınca vatandaşın da talepleri gerçekleşmeyince soğukluk başlamış olabilir mi?

 

Çok sevdikleri Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca, yerine gelen kabine bu sevdanın devamını getiremediği için halkın gözünde “Erdoğan gitti bu sevda bitti” sözü de etkili olabilir mi?

 

Belediyeler bu işte öncü mü dür? belli değil, ama yapılan bir takım yanlışlar etki sebebi olabilir. Bu sevdanın soğukluğu Belediye içinde yaşanan “bendensin, değilsin” sözü de milletin midesini bulandırabilir. Meclis Üyelerinin bir çoğu inşaatla uğraştığı için yapılan inşaatların çoğalması ve verilen hizmetlerin yandaşlar tarafından yürütüldüğü, adaletsiz desteklerin çoğaldığı fark edildiği içinde bu sevda azalmış olabilir.

 

Bende diyorum ki! Allah tarafından gelen bir sevda yine o istedikçe olur. Olmuyorsa biraz düşünmek lazım, Bu sevdanın sönmesinde etkisi olanları irdelemek lazım.

 

Kardeşim adam bir Milletvekili oluyor yani bizim vekil tayin ettiğimiz insanlar, bize kapılarını kapatıyor. Kapıdan içeriye girmek ne mümkün. Konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar, hatta yüzüne bile bakmıyorlar. Eskiden Belediye Başkanı ve Milletvekillinden randevu alıp rahat giderdiniz şimdi Müdürlerin bile yanına girmek zorlaştı, her kes bir havaya girdi. İnsanlığını kaybedersen, istersen “Altından yollar döşe” önce insan mısın ona bakarlar. Türk milleti böyledir. “Yaratılanı severiz yaradan dan ötürü” ama insanları küçümseyen, bir mal gibi görmeye çalışanlar olunca bu söz insanlar içindir deyip geçerler. Her kes haddini bilmeli. Senden olmayana kucak açacaksın, senden olana gönül koyacaksın yok böyle bir şey. Ayırım insanları parçalar, memleket sevdası yerine millet sevdası ön plana çıkmalıdır. Kapılar sadece hemşehrilere değil ümmete açık olmalıdır. Kısaca Birlik ve dirlik ümmet ile olmalıdır.

 

Benlik insanı yok eder…..İki kuruşu olup da hava atmak yerine ben bunun hesabını nasıl veririm demeli. Ben bile 6 oyumla hesap yapmaya başladıysam, benim gibi düşünenleri merak etmeye gerek yok. Neler görmedim ki….En güzel işler yaparsın ama yaranamazsın…. Hayatta ne çamur atmışız ne de çirkef olmuşuz…..Ama yanımızda yürüyen birilerini görmemişiz… Kapılarda saatlerce beklemişiz ama kimlere neler yapıldığını açıkça görmüşüz benim gibi görenler yok mu? Benim gibi düşünenler yok mu? bana yapılanlar bir başkalarına yapılmamış mı? Demek ki bu tür yanlışlar çoğaldıkça sevgiler de azalacak elbette… Tam 5 ay öncesinden dedim….. Bu seçimlerde Ak Partinin Oyu En az % 10 azalacak…..Bir sonraki seçimde % 25’i bile zor bulacak demiştim.
Adil olmadıkça kaybetmek daha kolaydır.

Mehmet Derviş Canbekli

Share
775 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?” için 3 Yorum

 1. Mehmet bey %100 haklı ancak karşıda muhalefet olmayınca yine mecburen AKP diyeceğiz.

 2. hasan : diyor ki:

  Mehmet Bey değerlendirmeleriniz gerçeği yansıtmamaktadır…Parti içindeki hatalar her zaman vardı.Her zaman da var olacaktır..AK Parti bu hatalarıyla 12 yıldır başarıya ulaştı. Millet bunca hizmeti yapan,gelmiş geçmiş en başarılı hükümete oy vermeyecekte yıllardır hiçbir olumlu proje ortaya koyamayan muhalefet partilerine mi oy verecek! Siz buna gerçekten inanıyor musunuz? AK Parti % 46 oy alacaktır….

  • admin’in profil fotoğrafı admin : diyor ki:

   Gerçekleri çok iyi görüyorum %46 tının alına inecek halbuki önceleri %51 ve üstü dye beklentiler varken şimdi neden %46 dediniz çözemedim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Ülkemizdeki basın mensuplarının günü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun. Basın mensuplarımız yeri geliyor bir savaşın ortasına giriyor, yeri geliyor soğuk bir kış gününde saatlerce çekim yapmak zorunda kalıyor; bu gün zor şartlar altında çalışan basın mensuplarının günü.24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürl...
 • “Bozulan Almanya ilişkilerinin perde arkası ve Batı’da bir Türkiye dostu”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  "Türkiye-Almanya ‘dostluğunun’ tarihsel gelişimi" Türkiye-Almanya ilişkileri yaklaşık olarak 250 yılı aşkın bir geçmişe sahip.İlişkilerin başlangıcı 1761 tarihinde Prusya ile Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan “Dostluk, Gemicilik ve Ticaret Antlaşması” ile başladığı düşünülmektedir. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Almanya arasında doğrudan bir savaş yaşanmamış. İngiliz ve Fransız Donanmalarından kaçarak İstanbul'a sığınan ve Osmanlı devletince satın alınan  “Gobel ve Braslav” adlı iki Alman kruvazörünün, "Yavuz" ve "Midilli" isimler...
 • “DƏMİR BARMAQLIQLAR”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   O, dünyanın ən qəribə həbsxanasıdır. Bəli, ən qəribə... Çünki hökmü məhbusunun əli ilə imzalanır. Hakimi də elə dustaqının özü olur. Nəticədə, bir insan HAKİM, MÜTTƏHİM və VƏKİL qisminə bölünərək, öz-özlüyündə haçalanır. Qurulan məhkəmədə hər üçünün də nitqində həqiqət danışır. Acınacaqlısı odur ki, hər biri söylədiklərində haqlıdır. "HAKİM" verdiyi qərarında, "MÜTTƏHİM" etiraflarında, "MÜDAFİƏÇİ" isə qurbanın müdafiəsində doğru və yalnışları göstərməyə çalışır, hər kəsə. ŞAHİD isə susur. Üzündəki istehza ifadələri ilə izləyir, üçtərəfli dialo...
 • “Ayaq səsləri”- hər kəsin həyatından bir pay…

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

      “Ayaq səsləri” adlı psixoloji romanın bəlkədə müəllifdən sonra oxuduğu ilk insanam. Roman digər romanlardan fərqli olaraq öz həyat hekayəsi ilə fərqlənir. Hər şey elə müəllifin qeyd etdiyi” Məqsədə çatmaq üçün hər şeyə hazır olmalısan”, kəlməsindən başlayır desəm yanılmaram. Həyatın hər bir üzüylə zaman keçdikcə tanış oluruq. Ən çətin omür fəslimiz qocalıqdır desək yəqinki, bir çoxları məndən inciməz. Bir qadına aşiq olub,onu ömrünün sonuna kimi gözləmək hər sevənin həddi deyil. Elə ordaca illər əvvəl söz verdiyi skmayada əyləşm...
UA-36507442-2