logo

reklam

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Şimdiye kadar “içimde Erdoğan Sevdası var” diye haykıranların % 50’si neden aynı haykırışı yapmıyor ? Merak edenler olmuştur muhakkak.

 

Üç dönemdir Erdoğan’a olan sevginin ve haykırışların azaldığını sadece ben değil Parti teşkilatı da görüyor.

 

Ak Parti Üyelerinin bir çoğu Büyükşehir Belediyesine ait olan şirketlerde çalıştığı belli kademelerde görev aldığı ve partiye olan sevdalarının azaldığını görenler “üst üste gelen seçimlerin etkisidir” dediler, ancak yutmadım.

 

Parti çalışmaları sırasında verilen izinler çalışmalara katkı sağlamak amaçlı yapılsa da, izini bile zoraki kullandıklarını fark ettim. Artık geçmişte gördüğüm bu sevdanın üzerine sanki bir su serpilmiş canla başla çalışanların bu seçimde isteksiz olduklarını görmeye başladım.

 

Sebepleri ne olabilir di?

 

Son zamanlarda gördüğüm gerek belediye içinde gerekse Parti teşkilatında yeğen, dayı, enişte, kayın birader, İş arkadaşım, yol arkadaşım, köylüm ifadeleri sıkça yaşanmaya başlayınca vatandaşın da talepleri gerçekleşmeyince soğukluk başlamış olabilir mi?

 

Çok sevdikleri Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca, yerine gelen kabine bu sevdanın devamını getiremediği için halkın gözünde “Erdoğan gitti bu sevda bitti” sözü de etkili olabilir mi?

 

Belediyeler bu işte öncü mü dür? belli değil, ama yapılan bir takım yanlışlar etki sebebi olabilir. Bu sevdanın soğukluğu Belediye içinde yaşanan “bendensin, değilsin” sözü de milletin midesini bulandırabilir. Meclis Üyelerinin bir çoğu inşaatla uğraştığı için yapılan inşaatların çoğalması ve verilen hizmetlerin yandaşlar tarafından yürütüldüğü, adaletsiz desteklerin çoğaldığı fark edildiği içinde bu sevda azalmış olabilir.

 

Bende diyorum ki! Allah tarafından gelen bir sevda yine o istedikçe olur. Olmuyorsa biraz düşünmek lazım, Bu sevdanın sönmesinde etkisi olanları irdelemek lazım.

 

Kardeşim adam bir Milletvekili oluyor yani bizim vekil tayin ettiğimiz insanlar, bize kapılarını kapatıyor. Kapıdan içeriye girmek ne mümkün. Konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar, hatta yüzüne bile bakmıyorlar. Eskiden Belediye Başkanı ve Milletvekillinden randevu alıp rahat giderdiniz şimdi Müdürlerin bile yanına girmek zorlaştı, her kes bir havaya girdi. İnsanlığını kaybedersen, istersen “Altından yollar döşe” önce insan mısın ona bakarlar. Türk milleti böyledir. “Yaratılanı severiz yaradan dan ötürü” ama insanları küçümseyen, bir mal gibi görmeye çalışanlar olunca bu söz insanlar içindir deyip geçerler. Her kes haddini bilmeli. Senden olmayana kucak açacaksın, senden olana gönül koyacaksın yok böyle bir şey. Ayırım insanları parçalar, memleket sevdası yerine millet sevdası ön plana çıkmalıdır. Kapılar sadece hemşehrilere değil ümmete açık olmalıdır. Kısaca Birlik ve dirlik ümmet ile olmalıdır.

 

Benlik insanı yok eder…..İki kuruşu olup da hava atmak yerine ben bunun hesabını nasıl veririm demeli. Ben bile 6 oyumla hesap yapmaya başladıysam, benim gibi düşünenleri merak etmeye gerek yok. Neler görmedim ki….En güzel işler yaparsın ama yaranamazsın…. Hayatta ne çamur atmışız ne de çirkef olmuşuz…..Ama yanımızda yürüyen birilerini görmemişiz… Kapılarda saatlerce beklemişiz ama kimlere neler yapıldığını açıkça görmüşüz benim gibi görenler yok mu? Benim gibi düşünenler yok mu? bana yapılanlar bir başkalarına yapılmamış mı? Demek ki bu tür yanlışlar çoğaldıkça sevgiler de azalacak elbette… Tam 5 ay öncesinden dedim….. Bu seçimlerde Ak Partinin Oyu En az % 10 azalacak…..Bir sonraki seçimde % 25’i bile zor bulacak demiştim.
Adil olmadıkça kaybetmek daha kolaydır.

Mehmet Derviş Canbekli

Share
717 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?” için 3 Yorum

 1. Mehmet bey %100 haklı ancak karşıda muhalefet olmayınca yine mecburen AKP diyeceğiz.

 2. hasan : diyor ki:

  Mehmet Bey değerlendirmeleriniz gerçeği yansıtmamaktadır…Parti içindeki hatalar her zaman vardı.Her zaman da var olacaktır..AK Parti bu hatalarıyla 12 yıldır başarıya ulaştı. Millet bunca hizmeti yapan,gelmiş geçmiş en başarılı hükümete oy vermeyecekte yıllardır hiçbir olumlu proje ortaya koyamayan muhalefet partilerine mi oy verecek! Siz buna gerçekten inanıyor musunuz? AK Parti % 46 oy alacaktır….

  • admin’in profil fotoğrafı admin : diyor ki:

   Gerçekleri çok iyi görüyorum %46 tının alına inecek halbuki önceleri %51 ve üstü dye beklentiler varken şimdi neden %46 dediniz çözemedim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
 • Rumların bitmeyen Bizans oyunları

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hayal gücü gerçekten çok iyi çalışıyor. Belli ki Rumların gazına gelmiş gene.  Eide, müzakerelerin yeniden başlaması, Temmuz ayında bir anlaşma sağlanması ve Eylül ayında da referanduma gidilmesi için yol haritası hazırlıyormuş.  Ben bu müzakereler nasıl başlayacak çok merak ediyorum.  10 Şubat günü Kıbrıs Rum Temsilciler Meclisinde “Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması amacıyla 1950 yılında gerçekleştirilen ve sadece Kıbrıslı Rumların katıldıkları referandumun (plebisit) yıldönü...
 • Şükretmek

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aleyhissalatü vesselam Efendimiz buyurdular: “Gökyüzüne baktım ve dua ettim. Gök kapıları açıldı. Cebrail (as) nurlara bürünmüş olduğu halde nazil oldu. Dedi: “Sana Cenab-ı Hak’tan selam ve tahiyye ve ikram hediye getirdim.” Ben ta’zimen selamlarını aldım. Cebrail (as) buyurdular: “Üzerinden şu zırhı çıkar, bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük te’siri vardır.” Peygamber (asm), Cibril-i Emin’e sordu: “Bu duanın te’siri ve hassası yalnız bana mıdır? Yoksa ümmetime de şamil midir? ...
UA-36507442-2