logo

reklam

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Şimdiye kadar “içimde Erdoğan Sevdası var” diye haykıranların % 50’si neden aynı haykırışı yapmıyor ? Merak edenler olmuştur muhakkak.

 

Üç dönemdir Erdoğan’a olan sevginin ve haykırışların azaldığını sadece ben değil Parti teşkilatı da görüyor.

 

Ak Parti Üyelerinin bir çoğu Büyükşehir Belediyesine ait olan şirketlerde çalıştığı belli kademelerde görev aldığı ve partiye olan sevdalarının azaldığını görenler “üst üste gelen seçimlerin etkisidir” dediler, ancak yutmadım.

 

Parti çalışmaları sırasında verilen izinler çalışmalara katkı sağlamak amaçlı yapılsa da, izini bile zoraki kullandıklarını fark ettim. Artık geçmişte gördüğüm bu sevdanın üzerine sanki bir su serpilmiş canla başla çalışanların bu seçimde isteksiz olduklarını görmeye başladım.

 

Sebepleri ne olabilir di?

 

Son zamanlarda gördüğüm gerek belediye içinde gerekse Parti teşkilatında yeğen, dayı, enişte, kayın birader, İş arkadaşım, yol arkadaşım, köylüm ifadeleri sıkça yaşanmaya başlayınca vatandaşın da talepleri gerçekleşmeyince soğukluk başlamış olabilir mi?

 

Çok sevdikleri Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca, yerine gelen kabine bu sevdanın devamını getiremediği için halkın gözünde “Erdoğan gitti bu sevda bitti” sözü de etkili olabilir mi?

 

Belediyeler bu işte öncü mü dür? belli değil, ama yapılan bir takım yanlışlar etki sebebi olabilir. Bu sevdanın soğukluğu Belediye içinde yaşanan “bendensin, değilsin” sözü de milletin midesini bulandırabilir. Meclis Üyelerinin bir çoğu inşaatla uğraştığı için yapılan inşaatların çoğalması ve verilen hizmetlerin yandaşlar tarafından yürütüldüğü, adaletsiz desteklerin çoğaldığı fark edildiği içinde bu sevda azalmış olabilir.

 

Bende diyorum ki! Allah tarafından gelen bir sevda yine o istedikçe olur. Olmuyorsa biraz düşünmek lazım, Bu sevdanın sönmesinde etkisi olanları irdelemek lazım.

 

Kardeşim adam bir Milletvekili oluyor yani bizim vekil tayin ettiğimiz insanlar, bize kapılarını kapatıyor. Kapıdan içeriye girmek ne mümkün. Konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar, hatta yüzüne bile bakmıyorlar. Eskiden Belediye Başkanı ve Milletvekillinden randevu alıp rahat giderdiniz şimdi Müdürlerin bile yanına girmek zorlaştı, her kes bir havaya girdi. İnsanlığını kaybedersen, istersen “Altından yollar döşe” önce insan mısın ona bakarlar. Türk milleti böyledir. “Yaratılanı severiz yaradan dan ötürü” ama insanları küçümseyen, bir mal gibi görmeye çalışanlar olunca bu söz insanlar içindir deyip geçerler. Her kes haddini bilmeli. Senden olmayana kucak açacaksın, senden olana gönül koyacaksın yok böyle bir şey. Ayırım insanları parçalar, memleket sevdası yerine millet sevdası ön plana çıkmalıdır. Kapılar sadece hemşehrilere değil ümmete açık olmalıdır. Kısaca Birlik ve dirlik ümmet ile olmalıdır.

 

Benlik insanı yok eder…..İki kuruşu olup da hava atmak yerine ben bunun hesabını nasıl veririm demeli. Ben bile 6 oyumla hesap yapmaya başladıysam, benim gibi düşünenleri merak etmeye gerek yok. Neler görmedim ki….En güzel işler yaparsın ama yaranamazsın…. Hayatta ne çamur atmışız ne de çirkef olmuşuz…..Ama yanımızda yürüyen birilerini görmemişiz… Kapılarda saatlerce beklemişiz ama kimlere neler yapıldığını açıkça görmüşüz benim gibi görenler yok mu? Benim gibi düşünenler yok mu? bana yapılanlar bir başkalarına yapılmamış mı? Demek ki bu tür yanlışlar çoğaldıkça sevgiler de azalacak elbette… Tam 5 ay öncesinden dedim….. Bu seçimlerde Ak Partinin Oyu En az % 10 azalacak…..Bir sonraki seçimde % 25’i bile zor bulacak demiştim.
Adil olmadıkça kaybetmek daha kolaydır.

Mehmet Derviş Canbekli

Share
617 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?” için 3 Yorum

 1. Mehmet bey %100 haklı ancak karşıda muhalefet olmayınca yine mecburen AKP diyeceğiz.

 2. hasan : diyor ki:

  Mehmet Bey değerlendirmeleriniz gerçeği yansıtmamaktadır…Parti içindeki hatalar her zaman vardı.Her zaman da var olacaktır..AK Parti bu hatalarıyla 12 yıldır başarıya ulaştı. Millet bunca hizmeti yapan,gelmiş geçmiş en başarılı hükümete oy vermeyecekte yıllardır hiçbir olumlu proje ortaya koyamayan muhalefet partilerine mi oy verecek! Siz buna gerçekten inanıyor musunuz? AK Parti % 46 oy alacaktır….

  • admin : diyor ki:

   Gerçekleri çok iyi görüyorum %46 tının alına inecek halbuki önceleri %51 ve üstü dye beklentiler varken şimdi neden %46 dediniz çözemedim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
UA-36507442-2