logo

reklam

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Şimdiye kadar “içimde Erdoğan Sevdası var” diye haykıranların % 50’si neden aynı haykırışı yapmıyor ? Merak edenler olmuştur muhakkak.

 

Üç dönemdir Erdoğan’a olan sevginin ve haykırışların azaldığını sadece ben değil Parti teşkilatı da görüyor.

 

Ak Parti Üyelerinin bir çoğu Büyükşehir Belediyesine ait olan şirketlerde çalıştığı belli kademelerde görev aldığı ve partiye olan sevdalarının azaldığını görenler “üst üste gelen seçimlerin etkisidir” dediler, ancak yutmadım.

 

Parti çalışmaları sırasında verilen izinler çalışmalara katkı sağlamak amaçlı yapılsa da, izini bile zoraki kullandıklarını fark ettim. Artık geçmişte gördüğüm bu sevdanın üzerine sanki bir su serpilmiş canla başla çalışanların bu seçimde isteksiz olduklarını görmeye başladım.

 

Sebepleri ne olabilir di?

 

Son zamanlarda gördüğüm gerek belediye içinde gerekse Parti teşkilatında yeğen, dayı, enişte, kayın birader, İş arkadaşım, yol arkadaşım, köylüm ifadeleri sıkça yaşanmaya başlayınca vatandaşın da talepleri gerçekleşmeyince soğukluk başlamış olabilir mi?

 

Çok sevdikleri Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca, yerine gelen kabine bu sevdanın devamını getiremediği için halkın gözünde “Erdoğan gitti bu sevda bitti” sözü de etkili olabilir mi?

 

Belediyeler bu işte öncü mü dür? belli değil, ama yapılan bir takım yanlışlar etki sebebi olabilir. Bu sevdanın soğukluğu Belediye içinde yaşanan “bendensin, değilsin” sözü de milletin midesini bulandırabilir. Meclis Üyelerinin bir çoğu inşaatla uğraştığı için yapılan inşaatların çoğalması ve verilen hizmetlerin yandaşlar tarafından yürütüldüğü, adaletsiz desteklerin çoğaldığı fark edildiği içinde bu sevda azalmış olabilir.

 

Bende diyorum ki! Allah tarafından gelen bir sevda yine o istedikçe olur. Olmuyorsa biraz düşünmek lazım, Bu sevdanın sönmesinde etkisi olanları irdelemek lazım.

 

Kardeşim adam bir Milletvekili oluyor yani bizim vekil tayin ettiğimiz insanlar, bize kapılarını kapatıyor. Kapıdan içeriye girmek ne mümkün. Konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar, hatta yüzüne bile bakmıyorlar. Eskiden Belediye Başkanı ve Milletvekillinden randevu alıp rahat giderdiniz şimdi Müdürlerin bile yanına girmek zorlaştı, her kes bir havaya girdi. İnsanlığını kaybedersen, istersen “Altından yollar döşe” önce insan mısın ona bakarlar. Türk milleti böyledir. “Yaratılanı severiz yaradan dan ötürü” ama insanları küçümseyen, bir mal gibi görmeye çalışanlar olunca bu söz insanlar içindir deyip geçerler. Her kes haddini bilmeli. Senden olmayana kucak açacaksın, senden olana gönül koyacaksın yok böyle bir şey. Ayırım insanları parçalar, memleket sevdası yerine millet sevdası ön plana çıkmalıdır. Kapılar sadece hemşehrilere değil ümmete açık olmalıdır. Kısaca Birlik ve dirlik ümmet ile olmalıdır.

 

Benlik insanı yok eder…..İki kuruşu olup da hava atmak yerine ben bunun hesabını nasıl veririm demeli. Ben bile 6 oyumla hesap yapmaya başladıysam, benim gibi düşünenleri merak etmeye gerek yok. Neler görmedim ki….En güzel işler yaparsın ama yaranamazsın…. Hayatta ne çamur atmışız ne de çirkef olmuşuz…..Ama yanımızda yürüyen birilerini görmemişiz… Kapılarda saatlerce beklemişiz ama kimlere neler yapıldığını açıkça görmüşüz benim gibi görenler yok mu? Benim gibi düşünenler yok mu? bana yapılanlar bir başkalarına yapılmamış mı? Demek ki bu tür yanlışlar çoğaldıkça sevgiler de azalacak elbette… Tam 5 ay öncesinden dedim….. Bu seçimlerde Ak Partinin Oyu En az % 10 azalacak…..Bir sonraki seçimde % 25’i bile zor bulacak demiştim.
Adil olmadıkça kaybetmek daha kolaydır.

Mehmet Derviş Canbekli

Share
739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

ERDOĞAN SEVDASI BİTTİ Mİ?” için 3 Yorum

 1. Mehmet bey %100 haklı ancak karşıda muhalefet olmayınca yine mecburen AKP diyeceğiz.

 2. hasan : diyor ki:

  Mehmet Bey değerlendirmeleriniz gerçeği yansıtmamaktadır…Parti içindeki hatalar her zaman vardı.Her zaman da var olacaktır..AK Parti bu hatalarıyla 12 yıldır başarıya ulaştı. Millet bunca hizmeti yapan,gelmiş geçmiş en başarılı hükümete oy vermeyecekte yıllardır hiçbir olumlu proje ortaya koyamayan muhalefet partilerine mi oy verecek! Siz buna gerçekten inanıyor musunuz? AK Parti % 46 oy alacaktır….

  • admin’in profil fotoğrafı admin : diyor ki:

   Gerçekleri çok iyi görüyorum %46 tının alına inecek halbuki önceleri %51 ve üstü dye beklentiler varken şimdi neden %46 dediniz çözemedim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bugünün işini, yarına bırakma!

  23 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bugünün işini, yarına bırakma! Buhara’da yetişen Evliyadan Seyyid Emir Burhan hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün bir gence; - Ey kıymetli oğlum! Bugün, her istediğini kolayca yapabilecek bir haldesin. Gençliğin, sıhhatin, gücün, kuvvetin, malın ve rahatlığın bir arada bulunduğu bir zamandasın, buyurdu. Sonsuz saadete kavuşturacak sebeplere yapışmayı, yarar işleri yapmayı yarına bırakma, hemen yap. Delikanlı sordu. - Ne yapmamı tavsiye edersiniz efendim? - İnsan ömrünün en iyi zamanı olan bu gençlik gün...
 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
UA-36507442-2