logo

23 Nisan 2016

Erdoğan, Şehit ve engelli çocukları makamında kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan Çocuk bayramı vesilesiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki makamında çocukları kabul ediyor.

Erdoğan, çocuklarla tek tek selamlaştı. 16 çocuğa Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da eşlik etti. Koltuğu 11 yaşındaki Başak Tahan, çocuk bayramı nedeniyle koltuğu devraldı. Külliyeye gelen çocuklar arasında şehit çocukları ve engelli çocuklar da bulundu61f7390e-06c8-4f87-b696-7599075a257c

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirdiği konuşma sırasında çocuklara ‘Çanakkale Şehitliği’ni hepiniz gezdiniz mi?’ şeklinde bir soru yöneltti. Gitmeyenlerin el kaldırmalarını istedi. Çocukların sadece 4’ünün gezdiği öğrendi. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya dönerek ‘Nabi Bey, bu okullarımız demek ki hiç gitmemiş, bununla ilgilenin. Bu sene için bitmeden bu işi süratle halledelim. Çocuklarımız da gitsin görsün.’ talimatını verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI;
Sevgili çocuklar, hepinizin 23 Nisan Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Bizim de ülkemizi geleceğe hazırlamak için yürüttüğümüz çalışmalar sizlere daha güzel bir Türkiye bırakmak içindir. Milyonlarca yaşıtınız içinden geleceğin cumhurbaşkanları, akademisyenleri, bakanları da çıkacaktır. Dünyaya estetiğin ve duygunun penceresinden bakmayı öğrendiğinizde eminim daha güzel olacaktır. Tarihimizi çok iyi öğrenin. Özellikle Çanakkale Şehitliği’ni mutlaka ziyaret edin.

Yaşınızın kıymetini bilin. Bunlar geri kaldığında bir daha asla geri gelmeyecek günlerdir, bunu unutmayın. Verdikleri mücadeleyle bizleri bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum.

11 YAŞINDAKİ CUMHURBAŞKANI BASININ SORULARINI YANITLADI
Erdoğan, çocuklara yaptığı konuşmanın ardından koltuğu 11 yaşındaki Başak Tahan’a bıraktı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tarhan, kadın ve erkek eşitliğine değindi. Bir muhabirin ‘Başkanlık sistemi konuşuluyor, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız o işleri hallediyor.’ yanıtını verdi.

Başak Tarhan, daha sonra flütle ‘hayat bayram olsa’ ve şehitlerimiz için İstiklal Marşı’nı çaldı.

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2