logo

17 Ekim 2016

Erdoğan, Musul konusunda son noktayı koydu!

erd

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Operasyonu’na yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin operasyon dışında tutulmasının sebebinin mezhep çatışmalarına karşı çıkması olduğunu belirten Erdoğan, “Ne diyorlar; Türkiye Musul’a girmesin. Yahu nasıl girmeyeyim. 350 kilometre sınırım var benim. Hiç ilgisi olmayanlar giriyor.Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız” dedi.

Erdoğan ; ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin verdiği sözleri tutmadığını vurgulayarak;”Koalisyon güçleri olarak siz Münbiç’te bana söz verdiniz. PYD ve YPG birer terör örgütüdür, oraya girmeyecek dediniz. Oranın yüzde 95’i Araptır. Ama sözlerini tutmadılar biz de gereğini yaptık. Bu sabah bile bu mesaj iletildi. Eğer orayı PYD ve YPG’den temizlemezseniz sizinle ortaklığımız biter.” sözleriyle ABD’ye tepki gösterdi.

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN O BÖLÜM:

“YAŞANANLARA DAHA FAZLA SABREDEMEZDİK”

-” Teörizm  çok boyutlu, değişik kılıklara bürünebilen ve bazı ülkeler tarafından baskı aracı olarak kullanılan bir enstürman haline gelmiştir. ”

-” Bizim terörizm karşısındaki hassasiyetimiz herkesten fazladır, herkesten farklıdır. Biz çok uzun süre sabrettik. Aylarca bizim topraklarımıza roketler atıldı.”

-” Milletin sorumluluğunu almış birisi olarak hala durabilir misiniz bu manzara karşısında. Dedik artık duramayız ve ÖSO ile Suriye’ye girdik. ”

“ALAKASI OLMAYANLAR SURİYE’DE AMA BİZE GİREMESİNİZ DİYORLAR.GİRERİZ.GİRDİK DE!”

-” Suriye’ye sınırımız 911 km. Suriye ile alakası olmayanların oraya girmesi hak, bize gelince siz oraya gidemezsiniz. Kusura bakmayın gideriz. girdik. Cerablus’tan başladık. Oradaki halk memleketine dönemeye başladı. Arkadan Rai’ye girdik, DAEŞ oradan da gitti. Şimdi bu gece itibari ile Dabık da DAEŞ’ten temizlendi.”

BÖLGEYİ PYD VE YPG’DEN TEMİZLEMESENİZ ORTAKLIĞIMIZ BİTER”

-“PYD ve YPG birer terör örgütüdür, oraya girmeyecek dediniz. Verdiğiniz sözü tutun. Ama sözlerini tutmadılar biz de gereğini yaptık. ”

-“Bu sabah bile bu mesaj iletildi. Eğer orayı PYD ve YPG’den temizlemezseniz sizinle ortaklığımız biter. Stratejik iki ortağız, siz bizimle hareket etmeyeceksin, terör örgütüyle hareket edeceksin. ”

“SADDAM SİZE GEL Mİ DEMİŞTİ?”

-” Şimdi diyorlar ki ‘Türkiye Musul’a girmesin’. Nasıl girmeyim. Hiç ilgi alakası olmayan girmiyor. Neymiş Bağdat ‘Gel’ demiş. 14-15 sene önce Saddam ‘gel’ mi dedi, orada kan gövdeyi nasıl götürdü? ”

-“Kendilerine aynısını söyledik. Türkiye’nin olmadığı bir operasyonda doğa bilecek neticelerden biz sorumlu değiliz. Biz operasyonda da, masada da olacağız. Orada kardeşlerimiz var, akrabalarımız var. Bizim burada kesinlikle duyarsız olmamız mümkün değil. ”

“KİMSE BİZDEN BAŞİKA’DAN ÇIKMAMIZI BEKLEMESİN”

-” Kimse bizden Başika’dan çıkmamızı beklemesin. Biz oradayız ve DEAŞ’a karşı her türlü operasyonları yaptık.”

-” Terör örgütlerini el verişli araç olarak gören ülkeleri ikaz ediyoruz. Terör örgütleri bumerang gibidir. Eninde sonunda kendini kullananı gelir vurur.”
-” AB terör örgütlerine yardım toplama yollarını nasıl açıyor? PKK’yı 35 yılda 7-8 kere sıfırladık ama öldürülen her teröristin yerine Suriye ve Irak’tan yeni teröristler yollanıyor. Kendilerine dosyalar veriyoruz. Kusura bakmasınlar, Almanya şansölyesine 4 bin dosya verdim. İstanbul’a geldiğinde konuştuk, ne oldu 4 bin dosya diye. “O 4 bin dosya şimdi 4 bin 500 oldu”

“BİZİ OPERASYONUN DIŞINDA TUTMAK İSTEMELERİNİN SEBEBİ…!”

-” Ülkemizin Musul Operasyonu dışında tutulmasının sebebi Türkiye’nin orada mezhep çatışmasının önüne geçeceği bilindiği için. Bu yüzden bizi operasyon dışında tutuluyoruz. ”

-” Biz Sünni-Şii çatışmasına evet diyemeyiz. Irak Ordusu Şia’dan oluşuyor. Bunlar Musul’a geldikleri zaman Sünnilerle vuruşacaklar. Kusura bakmasınlar biz yeni mezhep çatışmalarına evet diyemeyiz.”

-” YPG/PYD DEAŞ bahanesiyle silahlandırılıyor, şımartılıyor. YPG’ye verilen silahlar DEAŞ’a gidiyor, çok büyük bir kısmı da bize karşı kullanılıyor.”

 

 

Etiketler:
Share
483 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2