logo

31 Mart 2016

“Erdoğan Müslümanların en cesur lideri”

640x360_51d40c1c-68e9-45b2-8617-888c0fa65040

Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in baldızı ve gazeteci-yazar Lauren Booth,yaptığı açıklamada “Erdoğan dünyanın en cesur Müslüman lideridir” ifadelerini kullandı.

 

Konya’da katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamalardan bazı satırbaşları şöyle:

– “2010 yılında Müslüman oldum. 5 yıllık bir geçiş sürem oldu. Londra’da bir Somalili Müslüman taksi şoförü bana ilk olarak, İslam’ı anlattı. Peygamberi sevdim, O’nun adını duyunca ağladım” .

– “Bir Allah olduğunu biliyordum ve Hazreti Muhammed’in peygamber olduğuna inanıyordum. Son Peygamber olduğunu da inanıyordum ama alkolü ve sigarayı bırakamıyordum. Karakter olarak zayıftım ama şehadet (kelime-i şehadet) edince elhamdülillah her şey değişti.”

-“Namazda okunan ayetleri öğrenmem hiç zor olmadı. Mucize ne biliyor musunuz, ‘Allah birdir ve Hazreti Muhammed onun kulu ve resulüdür’ dedikten sonra her şey kolaylaşıyor. Allah’ın yardımı ertesinde geliyor. Her şey seni sarıyor. 6 ay içinde her şeyi öğrendim. Tabi bunlar temel olanlar ama hayat boyu öğrenme devam ediyor.”

-“Eşim, çocuklar için çalışma yapan bir kuruluşta görev yapıyor. Bu arada 13 yaşındaki kızım da 3 hafta önce Allah’a hamdolsun Müslüman oldu. Müslüman olması için onu hiç zorlamadım. ‘Annen Müslüman oldu diye, Müslüman olmak zorunda değilsin’ dedim ama çok dua ettim olması için. Elhamdülillah oldu.”

-“Gazze konusunda nereye geldik? Birleşmiş Milletler ve bölgede çalışan ajansların bildirdiğine göre, 4 yılda Gazze daha da yaşanmaz hale geldi. 48 ayda Gazze’de su içilemez halde, hiçbir yerde tarım yapılamaz durumda. Kirlenmemiş hiçbir şey ve yer yok. Bu, insan eliyle yapılan bir felaket. Felaketi İsrail devleti yaptı, BM de izledi. Bundan ABD de sorumludur.”

– “Öncelikle Türklere olan sevgilerimi ve yakınlarını kaybeden şehit ailelerine taziyelerimi iletmek istiyorum. O gemide ben de onlarla olacaktım. Kızım, gemi kalkmadan 2-3 gün önce binmemem için yalvardı. Kötü şeyler hissettiğini söyledi. Elbette bu risk içerdiği için ailemle almam gereken bir karardı. Arayıp katılamayacağımı söyledim. Mavi Marmara’da olmayı çok isterdim” .

-“Bu felaket tüm Müslümanları hedef alıyor. DAEŞ’in öldürdüklerinin yüzde 95’i Müslüman. DAEŞ’in kurbanları Müslüman. DAEŞTürkiye’de, Irak’ta, Suriye’de ve diğer yerlerde hep Müslümanlara saldırıyor. Direnmeliyiz. Batı, hükümetinizle, DAEŞ arasında bir bağlantı varmış gibi gösterme konusunda çok istekli. Bugün batı medyasının kesinlikle gündeminde olan bir konu bu ama elbette doğru değil. Günbegün dünya medyasında, hükümetinizin DAEŞ’i desteklediği şeklinde yazılar yer alıyor. İnsanların kafasında bu düşünceyi oluşturmaya çalışıyorlar.”

-“Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar için yaptıklarından övgüyle söz eden Booth, “Adana’da Suriyeli mültecilerle görüştüm. Bu ne kadar büyük bir dinamizm. Türkiye şu anda dünya lideri. Burada olmaktan çok büyük gurur duyuyorum. Hükümetiniz ve Türkler için dua ediyorum. Bu, merhamettir, bu gerçek kardeşliktir. Allah korusun, bu hepimizin başına gelebilirdi. Eğer Türkiye başarısız olsaydı neler olurdu.” .

-“Erdoğan’la tanışmaktan çok memnunum. Türkler için çok büyük bir lider olduğunu düşünüyorum. Erdoğan, Müslümanlar arasındaki en cesur lider. Son 10 yılda 32 ülke gezdim. Türkiye beni en çok etkileyen ülke oldu. Okullarınız ücretsiz, sağlık sisteminiz ücretsiz, üniversiteleriniz ücretsiz. Herkes kaçarken siz Suriyeli mültecilere sahip çıktınız. İslam dünyası şu anda sizi izliyor. Sizle ve başarınızla gururlanıyoruz. Bundan geri dönmeyin. Dış güçlerin sizi yolunuzdan, adaletten ve liderlikten çevirmesine asla izin vermeyin.”

Share
323 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2