logo

20 Temmuz 2016

Erdoğan: “İstihbarat zaafı olduğu açık!”

sur-sondakika-149

El-Cezire’ye açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan TSK içindeki FETÖ’cülerin giriştiği darbe ile ilgili; “İstihbarat zaafı olduğu açık. Doğru istihbarat olsaydı önüne geçilebilirdi.” iadelerini kullandı.
İşte o açıklamalardan bazı satır başları:
-” Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde belli bir grup bunu düzenledi. Ama açık olan bir şey var ki onlar azınlıkta. Bir azınlığın çoğunluğa hükmetmesine zaten müsaade edemezdik. ”

-” Başta inanmak istemedim. Sonrasında MİT ve farklı kaynaklardan doğrulandıktan sonra gerekli adımları atarak otelden güvenli bir şekilde ayrıldık, İstanbul’a geldik.”

-” FETÖ devletin içinde paralel bir yapı oluşturmuş. Darbe girişimini yaptıklarında başarılı olamadılar ama önümüzdeki günler ve haftalar içinde eminim ki bazı fikir ve planlarını kendi gelecekleri için onlar da yapacaklardır. Ama biz de devlet ve halk olarak el eleyiz ve bu tip insanlara örgütlere karşıyız. ”

-“Türk halkından sokağa çıkarak demokrasiye sahip çıkmalarını istedim.”

-“Darbe girişimini eniştem öğrendim.”

-” Geçmişe yönelik elimizde şüpheler vardı. İstihbarat zaafı olduğu açık. Doğru istihbarat olsaydı önüne geçilebilirdi.”

-“Bu girişim son olmayabilir, başka darbe planları da olabilir. Kanunlar bazı ve mevzuatlar harekete geçmemize engel oldu.”

-“İtiraflar başladı, bağlantılarını ortaya koydular. Yargı görevini yapacaktır. ”

-” Biz her şeyi hukuk dairesi içerisinde yapmaya çalışıyoruz. Biz 246 masum insanı kaybettik, 1500 kişi yaralandı.”

-“(Rus uçağını düşüren pilotlar) İnanıyorum ki yargı da bununla ilgili bir şüphe duymuş olacak ki bu pilotlar göz altına alındı”

Etiketler:
Share
383 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2