logo

19 Temmuz 2016

Erdoğan: “Bu hafta Gülen’i ABD’den isteyeceğiz”

erdoğan

Erdoğan, Kısıklı’da kendisini bekleyen binlere yaptığı konuşmada darbe girişiminde bulunan FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik önemli bir çalışmanın yapıldığını ifade etti. Bu çalışmanın Çarşamba günü gerçekleştirilecek MGK Toplantısında görüşülüp hayata geçirileceğini ifade etti.

Başkomutanımızın konuşmasından bazı satır başları : 

-” Hiç endişeniz olmasın, ne diyoruz her zaman, biz sadece Rabb’imizin karşısında eğiliriz. Başka hiçbir yerde bize eğilmek yok. İşte 208 şehidimiz var, hepsini defnettik ama bilesiniz ki bu halka son değil, bunun devamı da olacak. Zaten biz bu yola böyle çıktık, böyle koyulduk. Ne dedik, kefenimizi giydik bu yola böyle çıktık.”

-” Biz inanıyoruz ve üstünüz. Hiç şüpheniz olmasın. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanında, her yerde bu tablo var. ”

-” Bu sıradan bir mesele değil. Bu bir mesele, bu bir vatan meselesi. Bu vatan meselesinde, bu ne idüğü belirsizlere biz bu ülkemizi bırakmayacağız. ”

-” Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Siz halkı görmemezlikten gelemezsiniz. Halkın böyle bir talebi varsa, bunun görüşüleceği yer neresidir? Parlamentodur. Bu alçakların bombaladığı parlamentoda inşallah görüşülmek suretiyle, inanıyorum ki parlamentodaki siyasi partiler bu konudaki en isabetli kararı alacaktır. Ben bunu onaylarım. ”

-” Gencecik yavrularımızın tanklarla, toplarla şehit edildiği bir ülkede biz siyasiler olarak eğer buna sessiz kalırsak ebedi alemde bunun hesabını veremeyiz. Bugün ABD’de, Rusya’da, Çin’de, dünyanın değişik ülkelerinde idam var mı? Sadece AB üyesi ülkelerde yok. ”

– “Bu hafta ABD’den iadesini isteyeceğiz”

Etiketler:
Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2