logo

02 Ekim 2016

ERDOĞAN;” BİR ŞEYİ HESAP EDEMEDİLER”

erd

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’da darbecilere karşı direnen ilçe olarak tarihe geçen Ankara’nın Kazan ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

 Erdoğan, “15 Temmuz’da darbe yapmaya çalıştılar. Ama bir şeyi hesap edemediler. Bu millet ayağa kalkarsa ne olur bilemediler. Bunlar zannettiler ki tanklar tanklarla, toplar toplarla, silahlar silahlarla durdurulur. Peki bu asil millet bunların karşısında kendisini ortaya koyarsa ne olur hesaplayamadılar. ” dedi.

İşte o konuşmadan bazı  satır başları

-“Bugün Kazan’daki şehitlerimizi ziyaret geldim. Gazilerimize bu meydandan mesajımızı vereyim istedim. Darbe girişiminin en onurlu mücadelesini veren ilçelerimizden biri de Kazan oldu.”

-” Sizler dünyaya millet olmanın dersini verdiniz. ”

-“Birleri FETÖ’nün başına sahip çıksa da sizler onlara gereken dersi verdiniz. ”

-“İnlerine gireceğiz dedik ve girdik. Şimdi kaçacak delik arıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız”.

-“Bu dünyada biz ebedi alemde de rabbim bunun hesabını onlara soracak.”

-“40 yılı aşkın süredir bu milleti nasıl aldattıklarının hesabını soracak. Tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ihanet olanlara bunun bedeli sorulacak.”

-“Bizimle hep içeride ve dışarıda uğraştılar. Yeri geldi başında olduğumuz partiyi kapatmaya çalıştılar. Yeri geldi yargı darbesi yapmaya çalıştılar. En son 15 Temmuz’da darbe yapmaya çalıştılar. Ama bir şeyi hesap edemediler. Bu millet ayağa kalkarsa ne olur bilemediler. “

-“Bunlar zannettiler ki tanklar tanklarla, toplar toplarla, silahlar silahlarla durdurulur. Peki bu asil millet bunların karşısında kendisini ortaya koyarsa ne olur hesaplayamadılar”.

-“Biz asla bu meydanları onlara bırakmayacağız. Sağ olun, var olun. Biz meydanlara çağırdık. Marmaris’tan çıkıp İstanbul’a gelinceye kadar 10 binlerce insan havalimanına dolmuştu. ”

-“Şuanda madden ve manen 15 Temmuz bize çok şeyler öğretti. Her olanda hayır vardır. ”

-” Biz Allah’ın rahmetinden ümidimizi kesmedik, kesmiyoruz. Bu ülke henüz layık olduğu yerde değil.”

-“2018′ de dünyanın bir numaralı havalimanının açılışını yapacağız. Zaten bunları hazmediyorlar. Bundan dolayı çatlıyor, patlıyorlar.”

 

Etiketler: » » » »
Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2