logo

10 Mayıs 2016

Erdoğan: “Avrupa ülkeleri suçluları himaye ediyor”!

cumhurbaskani-erdogan-6639-sayili-kanunu-onayladi-933701-664x354

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Şeref Belgesi Töreni’nde konuşma yaptı. Konuşmasında Batı’ya yönelik yine sert eleştirilerde bulundu.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
-” Artık sadece ülkemizin meselelerini değil, küresel meselelerin çözümü için de sizlerle birlikte çalışıyoruz. G20’den İslam İşbirliği’ne kadar verimli bir işbirliği halindeyiz. Her işimizde olduğu gibi iş dünyamızın meselelerini de karşılıklı görüş alışverişleriyle yürütmek temel dileğimizdir. “
-”  Pasaport meselesi, görüşülür, yapılır. Yeni kurulacak hükümetin çalışma yapması 22’sinden sonra. Vize meselesinde ise AB vize serbestisini getirir. Başbakanken bunlar bize söz verdi. Daha sonra ne yaptılar. Biz bunu Haziran’da yapalım, şunu şunu yapacaksınız 72 madde öne sürdü. Bunlar yoktu nereden çıktı. 5 maddeden biri felaket. Terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz dediler. Avrupa’da parlamento önüne kurulan terörist çadırına neden müsaade ediyorlar önce bunun yanıtını vermeliler.”
-” Biz burada terörle mücadele edeceğiz. Beyler parlamento önünde çadır kurduracak. Baş teröristin posteri asacak. Sonra kalkıp bana değiştir yasanı diyeceksin. Böyle bir şey var mı, olamaz. “
-“Adalet mülkün esasıdır ifadesi devlet anlamındadır. Eğer bir devlette adalet yoksa o devlet çökmeye mahkumdur. Şurada 3 milyon mülteciye bu millet bakıyor. Biz size yılda 3 milyar euro vereceğiz dediler. Peki bu parayı verdiler mi, hala orta sahada top çeviriyorlar. Vereceksiniz verin. “

-” Sanki bize çok ciddi destek verecek. Vereceksen ver. Sen bizim bütçemize vermeyeceksin. Oradaki mazlumlara gidecek. Ondan sonra biz şu kadar destek verdik.Şu anda ne yaparlar ne ederler bilmiyorum. Bize vize konusunda Ekim ayı sözü verildi. Ankara’da atılmış imzalar da var. Haziran’a çekiyoruz olayları var ya tıkama için olan projedir. En geç ekim ayında umarım bu işi bitiririz. Bütün bunlarla birlikte bu işler oldu oldu. Olmadı yolumuza aynı şekilde devam ederiz. Dik duracağız dik.”

-” Geçtiğimiz aylarda 18 Mart Çanakkale Zaferi, 23 Nisan TBMM açılışı, 29 Nisan Küt-ül Amare Zaferi bunları unutmamalıyız. ”

-“29 Mayıs İstanbul’un Fethi, inşallah muhteşem bir kutlamayla Yenikapı’da bir araya geleceğiz. Tarihimizin tüm önemli dönüm noktalarını çok iyi kavramalıyız. ”

-“Kilis’e düşen roketler oradaki 3-5 teröristin şımarması değil. Kilisli kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıyı iyi biliyorum. Tüm operasyonlar acımasız bir şekilde sürmektedir.”

-“Kilis’teki kardeşlerimiz ‘Eyvah eyvah Sakaryam sana mı kaldı’ Necip Fazıl’ın dediği gibi omuzlamışlardır. Kesin çözüm noktasında bu günler yakındır.”

-“Bizimle yaşayamayacağını söyleyenler olduğunu gördük.Layık değiller ama teşekkür ederim. Bizi asıl mesajları alma derdinden kurtardılar. Artık söyleyeceğimizi açıkça söyleme hakkına sahibiz. Her sözün bir bedeli vardır. Ayrılma sözü edenler bunu şahıs olarak söylüyorlarsa buyursunlar diledikleri yere gitsinler. Yok vatan topraklarının bir kısmına gözü dikmek anlamında söylüyorlarsa Mehmet Akif’in Çanakkale Anısına yazdığı şiiri olmadı İstiklal Marşı’nı okusunlar.”

-” Orada kendileri için çok güzel cevap var. Buralar tarla değil arazi değil vatan toprağıdır. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka asla. Paralel devletmiş, öyle devletmiş böyle devletmiş olamaz.”

-“Stratejik önemi sebebiyle her dönemde planların, dikkatlerin üzerinde odaklandığı bir ülke olmuştur. Bugün terör örgütleri üzerinden kontrol edilmeye çalışılıyor.”

-” Yanı başımızdaki bir Avrupa ülkesinde terör örgütlerine silahlı ve ideolojik destek veren kampları biliyoruz. Türkiye’de bombalı eylem yapmış, haraç toplamış suçlular Avrupa ülkelerinde serbestçe gezebiliyor.İade taleplerimiz bürokrasiye boğularak engelleniyor. ”

 

Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2