logo

02 Ağustos 2016

ERDOĞAN: “AB DARBEDEN YANA DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Rainews24

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rainews 24 kanalının muhabiri Lucia Goracci’nin sorularını yanıtladığı röportajında 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi ve AB ülkelerinin darbeye bakışına yönelik açıklamada bulundu. Erdoğan; “Size soruyorum, ‘Batı demokrasiden yana mı, darbeden yana mı?’ Ben bu açıklamaları, bunlar darbeden yana diye düşünüyorum. Eğer bunlar demokrasiden yana olsaydılar, bütün açıklamaları bu istikamette olurdu. Ama kendilerini ele verdiler” diye konuştu.

İŞTE ERDOĞANIN İTALYA TELEVİZYONUNA VERDİĞİ RÖPORTAJDAN O AÇIKLAMASI:

-“Avrupa’dan daha fazla yakınlık beklediğinizi söylediniz. Avrupa hep bir ağızdan darbegirişimini kınadı. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve tüm Avrupa, gazeteciler, akademisyenler, eğitim ve yargı dünyasına yapılan operasyonlara ilişkin hukukun üstünlüğüne saygı duyulması konusunda uyarılarda bulundu. İtaya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni de, darbe girişimi sonrası Türkiye’nin orantısız ve tehlikeli bir reaksiyon verdiğini belirtti. Avrupa’dan daha fazla ne bekliyorsunuz?”

-“Bu yapı, sizin P2 Locanıza benziyor. Aynen bu yapıya benzeyen bir organizasyon. Dini olarak tanımlanan bir suç şebekesi. Avrupa Konseyi Başkanı Türkiye’ye ziyarete gelecek ve ona da Fethullah Gülen organizasyonunun mafyadan daha beter olduğunu açıklayacağım. Bayan Mogherini ise dışarıdan konuşmamalıydı, her şeyden önce Türkiye’ye gelmeliydi. Paris’te aynı şey olduğunda, 5 – 6 kişi öldüğünde herkes oraya koşuyor. Türkiye’de demokrasiye karşı bir darbe yapılıyor, 280 şehidimiz var, ancak ne yazık ki şimdiye kadar kimse gelmedi bizi ziyaret etmeye. Ne AB’den, ne Avrupa Konseyi’nden.”

-“Size soruyorum, ‘Batı demokrasiden yana mı, darbeden yana mı?’ Ben bu açıklamaları, bunlar darbeden yana diye düşünüyorum. Eğer bunlar demokrasiden yana olsaydılar, bütün açıklamaları bu istikamette olurdu. Ama kendilerini ele verdiler”.

Share
673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2