logo

reklam

Ercan KÖYMEN CHP 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı

Ercan KÖYMEN CHP 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

0000Değerli Basın Mensupları,

Saygıdeğer Partili büyüklerim,  

Değerli aday adayı arkadaşlarım,  

Gece –  gündüz demeden 40 yıldır iktidar yüzü görmediği halde umudunu yitirmeyip,  canını dişine takarak, ekmeğinden ve evinden fedakârlık eden,  faşizme karşı direnen yiğit yoldaşlarım;

Merhaba;

Küresel Sermayenin desteğini arkasına alarak;   Yolsuzluğu, Yoksulluğu ve Yasakları bitirme iddiasıyla iktidara gelen AKP, 12 Yıl içinde ülkemizi yağmalamış ve kaosa sürüklemiştir. Kendi iktidar hırsları ve küresel sermayenin çıkarları için, gelişen toplumsal muhalefetin karşısında, hoşgörü ve uzlaşma yerine toplumu kutuplara ayırarak şiddeti tırmandırmıştır.

Üretimden kopuk, tüketime dayalı,  toprak rantıyla ayakta durmaya çalışan ekonomi politikaları yüzünden büyük kentlerimizden en ücra köylerimize kadar tüm ülke yağmalanmaktadır. Toplumsal ve Özel yaşamın her alanına müdahale edilmesine ve Kamusal Alan Yağmalarına karşı yapılan mücadelelerin doruk noktası Gezi direnişidir.  Gezi direnişinin ortaya çıkardığı talepler Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceliği olmalıdır. Bu taleplerin parti içersinde hayat bulabilmesi için,  Cumhuriyet Halk Partisi yönünü sol politikalara çevirmelidir.  Bu sadece barikatlarda dövüşen, sokakta mücadele eden,  eylemde solla bütünleşen Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin,  kendi adaylarını kendilerinin seçmesi ile mümkün olacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin tercihini yaparken; toplumsal ihtiyaçları kişisel ihtiyaçlarının önünde tutması gerekmektedir. Bu tercih, ülkenin aydınlık geleceği için zorunluluktur. Eğer böyle olursa yapılacak ön seçim anlam kazanacaktır.

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nin içerisinde, çeşitli kademelerde görev yapmış bir arkadaşınız olarak, önümüzdeki yılların üzerimize yüklemiş olduğu ağır sorumluluğun bilinci ile aday oldum.

Aday oldum çünkü;

kendimde çürümüş AKP iktidarına karşı mücadele edebilecek deneyim ve cesareti görüyorum.

Aday oldum çünkü;

Din, dil, mezhep, ırk, bölge ve cinsiyet üzerinden politika yapanlara karşı özgürlükleri savunarak, çağdaş demokrasinin geliştirilmesine katkı sağlayacağıma inanıyorum.

Aday oldum çünkü;

 

Bölünmüş, parçalanmış, ötekileştirilmiş Türkiye’nin bütünleşmesine katkı sağlayacağıma inanıyorum.

Aday oldum çünkü;

10 yıllık yerel yönetim deneyimimle,  sağlıklı ve yaşanılabilir kentlerin oluşturulmasına katkı sunacağıma inanıyorum.

Aday oldum çünkü;

Sorumluluktan korkmuyorum.

Yıkacağız bu korku imparatorluğunu!

Buradan size söz veriyorum. Ön seçim sonuçları ne olursa olsun, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapabilmek için tüm gücümle çalışacağım.

Umut dolu bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz.

Yaşasın tam bağımsız Türkiye

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi

 

Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Share
6054 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2