logo

22 Şubat 2016

Enver Aysever’den provokatif yazı!

enver aysever

Enver Aysever; Cerattepe’de,tıpkı Gezi kalkışmasında olduğu gibi ağaç yerine bu sefer madeni bahane eden bir grup provokatörün eylemini ve eylemi yapanları överek eyleme desteğini ortaya koymuş oldu. Enver Aysever, yazısında yaşananları Gezi eylemine benzeterek, Gezi’nin bir ağaç meselesi değil bir kalkışma olduğunu itiraf etmiş oldu!

CHP’li ve HDP’li vekillerin de destek verdiği eyleme Birgün gazetesi yazarı Enver’de destek çıktı. Gezi’den Cerattepe’ye Aydınlanma Yolculuğu” başlıklı yazısında ” adeta halkı Erdoğan’a karşı ayaklanmaya teşvik eder bir söylem geliştirdi! Bu provokatif yazısı ile akla geçmişteki ‘Gezi’ kalkışmasında halkı sanal medya üzerinden kışkırtan Mehmet Ali ALABORA’yı getirdi. Hatırlanacağı üzere Alabora o eylem sırasında halkı ‘mesele ağaç değil,siz hala anlamadınız mı” söylemi ile kışkırtmış büyük olayların yaşanmasına neden olmuştu.

İŞTE AYSEVER’İN O PROVOKASYON KOKAN YAZISINDAN BİR BÖLÜM…

Kader dediğin nedir ki?

Saray’ın, sultanın, sömürünün karşısında boyun eğmek mi?

Hangi Tanrı kullarına bu işkenceyi uygun görür?

“Gezi”den Artvin’e yol döşenmiş baksanıza. Bunu görmemek, işitmemek mümkün mü? Savaş tamtamları çalanların karşısına dikilmiş memleketimin güzel insanları. Umudun günündeyiz. Şiirin günüdür bu. Karamsar, karanlık sözler zamanı değildir. Yurdun her yanında Artvin’deki ağacın sevdasını yüreğinde taşıyan milyonlar var.

Memleketin tek gündemi vardır artık. Üzerine zorla giydirilen deli gömleğini yırtmak, aydınlanma, bilim yolunda yüksek sesle haykırarak yürümek.

Bu çağrı Anadolu’dan gelmektedir. Bilge topraktan.

Ankara’da bombayı patlatanlarla, ağaçlara cellatlık edenler aynı yandadır.

Barış için yüreği çarpanlarla, aydınlık kavgasına girenler aynı tarafta.”

 

 

 

Etiketler:
Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2