logo

12 Nisan 2016

ENSEMBLE OLİVİNN Müzik Grubu, konser verecek…

TRHGHFYHJFG2011 yılında Almanya’da ses getiren Sinem Altan’ın beste ve aranjmanlarından oluşan ve sıra dışı proje “Keloğlan ve Kırk Haramiler” ile  “Genç Kulaklar Jüri Özel Ödülü“ ve en son Avrupa Besteciler Ödülü 2015’e layık görülen Ensemble Olivinn topluluğu, Ankara Goethe Enstitüsü’de 17 Nisan 2016 tarihinde saat 19.00’da konser verecek.

Girişlerin ücretsiz olduğu Ensemble Olivinn Müzik Grubu, piyanist Sinem Atlan, soprano Begüm Tüzemen, bağlamasıyla Özgür Ersoy ve Berlinli genç perküsyonist Axel Meier’den oluşuyor.

Aranjmanlar ve besteler, Sinem Atlan imzalı
Ensemble Olivinn topluluğu, anadolu türkülerinden, klasik batı müziğine ve yeni bestelere kadar uluslararası platformda ilgi çeken ve yıllardır adından söz ettiren çeşitli çalışmalara imza attı. Grup, kendi kültürünün özelliklerine sadık kalarak, tarzlar arasında inanılmaz bir uyum yakaladı.
Yorumlanan eserlerin aranjmanları ve besteleri, Berlin’de eğitim alan ve birçok ödüle layık görülen besteci ve piyanist Sinem Altan’ın imzasını taşıyor

Genç Kulaklar Jüri Özel Ödülü aldı

Istanbul doğumlu soprano Begüm Tüzemen ise çeşitli vokal stilleri ve geniş oktav aralığı ile bu dörtlünün müzikal yolculuğundaki soluk olarak dikkat çekiyor. Birçok anadolu enstrumanına kattığı kendine has yorumlarla adından söz ettiren Özgür Ersoy ve renkli ritimleriyle Berlinli genç perküsyonist Axel Meier ile grup, tam bir uyum içinde konserlerine devam ediyor.

Sinem Altan’ın beste ve aranjmanlarından oluşan ve 2011 yılında Almanya’da ses getiren sıradışı proje “Keloğlan ve Kırk Haramiler”, Olivinn’in başarılı yorumu nedeniyle “Genç Kulaklar Jüri Özel Ödülü“ne layık görüldü.

21 Haziran’da albüm tanıtım konseri var

Ensemble Olivinn grubu, Radialsystem V, Nikolaisaal Potsdam, Leipzig Kitap Fuarı ve Kiel Müzik Festivali’nde sahne aldı. 2014 yılı Mayıs ayında piyasaya çıkan ilk albümleri “Kara“, ilk başta sırf doğu-batı sentezi gibi görünen ama her dinlendiğinde kişinin farklı noktalar yakalayacağı bir çalışma olarak büyül ilgi gördü.

Alman besteci Schubert’in ünlü “Forelle“si ile Anadolu Türküsü “Hekimoğlu“nun olağan dışı birlikteliği, buna örnek olarak gösteriliyor. Grup, 21 Haziran 2016 tarihinde Almanya’nın en büyük kültürevi Dussmann’da yapılacak albüm tanıtım konserine hazırlanıyor.

 

 

Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2