logo

28 Mayıs 2015

Engelliler Misafirimiz

DSCN7644

Nazilli Engelliler Derneği’nin SODES Projesi kapsamındaki Güneydoğu turunda 60 kişilik grupla MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi’nin konuğu oldular.

Grubun üç günlük gezi ve konaklamasına MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi adına yardımcı olan MÜSİAD Şube Müdürü M.Sıtkı Aloğlu,katılımcı misafirlere imkanlar nispetinde her türlü yardım ve desteği sağladıklarını,konuyla ilgili MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin’e teşekkür ettiğini söyledi.

Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hişit Çınkıt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte toplamda 60 kişilik gruba MÜSİAD tarafından verilen yemeğe MÜSİAD Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin,Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hişit Çınkıt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte hazır bulundular.

Gezinin son akşamında AK Parti İl Başkanlığı tarafından Cevahir Konuk Evi’nde verilen yemekte,MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin,Nazilli’den Şanlıurfa’ya gelen Bedensel Engelliler Derneği üyelerine Şanlıurfa’yı ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiklerini,ellerinden geldiğince Şanlıurfa’ya yakışır biçimde misafirperverlik göstermeye çalıştıklarını, belirterek teşekkür ettiğini yineledi.

Şanlıurfa’da gördüğü sıcaklığı hiçbir zaman unutamayacağını aktaran Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hişil Çınkıt ise, “İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığınca kabul edilen derneklere hibe yardımı kapsamında yararlandıkları yardımdan dolayı 81 ilden gelen engellileri Nazilli’de ağırladıklarını,81 İlden gelen engellilerin,Nazilli’de birlik beraberlik ve dostluk mesajı verdilerini, 81 ilin insanlarını Nazilli’de kaynaştırdıklarını,şu an ise “81 İlde Engelliler Buluşuyor Projesi” çalışmasını yaptıklarını söyledi.

Şu an 60 kişilik bir kafile ile Turizmde öne çıkan tarihi yerleri görme kapsamında Şanlıurfa’ya geldiklerini,Urfa’da Halil-ür Rahman Gölü,Halfeti,Harran gibi tarihi ve turistik yerleri gezdiklerini,bu gezinin amacının ekonomi durumu iyi olmayan engellilere sosyal aktivite kapsamında düzenlenen bir program olduğunu,bu gibi gezilere dayanışma ve kaynaşma adına büyük önem verdiklerini,Şanlıurfa’da çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını,değerli dostlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını,başta desteklerini esirgemeyen MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Yetkin’e,Şube Müdürü M.Sıtkı Aloğlu’na,Şair ve Yazarlar Platformu’na ve AK Parti İl Başkanlığına teşekkür ediyorum.”dedi.

Gecenin sonunda ise Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hişil Çınkıt,desteklerinden dolayı MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin  ve M.Sıtkı Aloğlu’na plaket verirken,günün anlamını içeren bir plakette Başkan Yetkin tarafından, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hişil Çınkıt’a takdim edildi.

 

M Ü S İ A D    Ş A N L I U R F A    Ş U B E S İ  

İLETİŞİM:      Tel: (0 414) 3135745               Faks: (0 414) 3156449             e.posta :   sanliurfa@musiad.org.tr           www. musiad.org.tr

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2