logo

16 Mayıs 2015

ENGELLİLER HAFTASI’NDA SEMAZEN VE BATERİ GÖSTERİSİ

4Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kumsal Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği Engelliler Haftası’na özel program büyük ilgi gördü.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcısı Sibel Güllüçayır ve çok sayıda engelli öğrenciler ile velileri katıldı.

ENGELLİ VATANDAŞLARA MÜJDE VERDİ

Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, “Bir yıl önce binamızdaki asansörlerden, merdivenlere ve tuvaletlere kadar birçok yerde engellilerimiz için onların en rahat kullanabileceği hale getirdik. Küçükçekmece Kaymakamlığını engelsiz bir bina olarak düzenledik. Önemli olan engelliler ile empati yapabilmek. Bundan sonra hep birlikte planlar yaparak yürüyeceğiz. Engelli kardeşlerimize güzel bir müjdem var, bir anaokulumuzu engelli anaokuluna çevireceğiz ve engelli öğrencilerimize kampus açacağız’’ dedi.

“HER SAĞLIKLI VATANDAŞ BİR ENGELLİ ADAYIDIR”

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır da herkesin bir engelli adayı olduğunu bilerek hareket etmesi gerektiğinden bahsederek, böyle bir programa dahil olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise “35 yaşlarında % 96 fiziksel engelli olan bir kardeşim var. Bir engelinin 35 yıl içerisindeki serüvenini yaşadığı her şeyi iliklerine kadar hisseden birisi olarak huzurlarınızdayım. Engellilerimizin engelsiz bir hayat yaşamalarını cenabı Allah’tan nasip etmelerini diliyorum’’dedi.

Saygı duruşu ve işaret diliyle İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, okul öğretmenlerinin eşliğinde öğrenciler tarafından sahnelenen bateri gösterisi, koro eşliğinde semazen gösterisi, öğrenci davul gösterisi, ‘’Yaklaş, Üsküdar’a gider iken ve tavşan‘’ ront gösterileri büyük alkış aldı. Özel çocukların eserlerinin yer aldığı sergi ise katılımcıların beğenisini kazandı. Program sonunda ise protokol üyeleri birbirlerine çiçek takdim ederek, yardımsever iş adamlarına plaket verildi.

 

Share
261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2