logo

13 Haziran 2015

ENGELLİ SPORCULAR İTALYA YOLUNDA

ENGELLİ MİLLİ SPORCULARIMIZ İTALYA’DA YARIŞACAK

1Yurt içinde ve yurt dışında girdikleri müsabakalardan madalyalarla dönen Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımı’nın milli sporcuları İtalya’da düzenlenecek olan Uluslararası Atletizm Yarışması’nda ter dökecek.

 

Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımının başarılı milli sporcuları kazandıkları başarılarla dikkat çekiyorlar.  İtalya’da düzenlenen Uluslar arası Atletizm Yarışması’na katılan milli sporcular Hamza Doğan, Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci, ülkemize madalyalarla dönecekleri sözünü verdiler.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı ve Bağcılar Belediyesi Başkan Danışmanı  Mehmet Sirkeci başkanlığındaki kafile Uluslararası Atletizm Şampiyonası’nda yarışmak üzere İtalya’ya uçtu. Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımı’nın başarılı milli sporcuları Hamza Doğan, Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci  yarışmaya çok iyi hazırlandıklarını belirttiler.

“BAŞARILI YARIŞ ÇIKARARAK MİLLİ TAKIMA SEÇİLMİŞLERDİ”

Bağcılar Belediyesi  Engelliler Atletizm Takımı, 27 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda ter dökmüştü. Hamza Doğan güllede ve cirit atmada, Hamide Kurt 100 ve 200 metre koşu,  Zübeyde Süpürgeci de yine 200 ve 400 metre koşuda dereceye girerek Milli Takıma seçilmişlerdi.

“SPORCULARIMIZ ENGEL TANIMIYORLAR”

Engelli milli sporcuları başarılarından dolayı kutlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, milli sporcuların İstanbul Maratonu, Şanlıurfa Göbeklitepe Yarı Maratonu, Antalya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Runtalya Maratonu, İtalya’da düzenlenen IPC Atletizm Grand Prix gibi yarışmalardan madalyalarla döndüklerini ifade etti. Çağırıcı, “Bağcılar’da engellilerimizin sosyal hayatta yer almaları için önemli projeleri hizmete sunuyoruz. Bu anlamda hizmete sunduğumuz Engelliler Sarayımız onların ikinci adresi oldu. Değişik branşlarda kurslar veriyoruz. Meslek öğreniyorlar ve iş sahibi oluyorlar. Engelli sporcularımız da kurslarımızdan yararlanıyorlar. Onlara sportif faaliyetlerinde de her türlü desteği veriyoruz. Katıldıkları yarışlardan madalyalar kazanarak dönerek bizleri sevindiriyorlar.” dedi.

 

Share
366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2