logo

03 Haziran 2016

ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN YAZA MERHABA ŞENLİĞİ

1Küçükçekmece Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete kazandırılan ‘Küçükçekmece Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ öğrencileri yaza merhaba dedi.

Küçükçekmece Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde “Engel Yok, Şenlik Var’’ sloganıyla düzenlenen etkinliğe Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kaplan, Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necati Tekbaş ile çok sayıda öğrenci velileriyle katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN TOPLUMA KAZANDIRILMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda söz alan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kaplan; “Küçükçekmece Belediyesi olarak sosyal belediyeciliği önemsiyor ve bu yöndeki çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu nedenle özel gereksinimli çocuklarımız bizim için çok önemli. Onların topluma kazandırılması bizim geleceğimizi kazanmamız demek” diye konuştu.

“ÖZEL EĞİTİM KONUSUNDA İSTANBUL’UN EN İYİ İLÇESİYİZ”

Küçükçekmece Milli Eğitim Şube Müdürü Necati Tekbaş ise; “Bugün hepimiz için çok özel bir gün. Türkiye son zamanlarda özel eğitim konusunda devrim yaşadı. Küçükçekmece de son 2 yılda 4 tane özel eğitim okulu açtık ve seneye 1 tane daha açacağımız okulun planlarını yapıyoruz. Küçükçekmece İstanbul’da özel eğitim konusunda en iyi ilçedir’’dedi.

“ÖZEL EĞİTİM SEVGİ VE FEDAKÂRLIKTIR”

Küçükçekmece Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Selamettin Tunç da yaptığı konuşmada, “Okulumuz 2014 yılında kurularak orta ve ağır düzeyde öğrencilere eğitim verilmeye başladı.  Özel eğitim aslında, ahlak, sabır, saygı, sevgi ve fedakârlıktır. Öğrencilerimiz diğer insanlara göre belki eksikler ama yürekleri çok geniş öğrencilerdir. Bugün bu şenlikte sizlere neler yapabildiklerini gösterecekler’’dedi.

Şenlikte, özel eğitimli öğrenciler yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi. Mehter Takımı ve Semazen gösterileri büyük alkış alırken, engelli Annesi Halise Boşnak’ın “Anne” isimli şiiri okuması ve müzikal oyun herkesin beğenisini kazandı. Program sonunda ise, tüm öğrenciler “Hayat Bayram Olsa” şarkısını seslendirerek gün boyu eğlendi. Ayrıca öğrenciler kendi yaptıkları el işi malzemeleri ve süs eşyalarını satışa çıkardı.

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2