logo

04 Ekim 2015

ENGELLİ İTFAİYECİLER YANGINA MÜDAHALE ETTİ

480050_248607118577937_545688724_nİtfaiye Teşkilatı’nın 301. Kuruluş yıldönümünde Bağcılar’da farklı bir eğitici program düzenlendi. Bağcılarlı engelliler, düzenlenen deprem tatbikatında çıkan temsili yangın sırasında alevlere müdahale etti. Tatbikat sırasında yangın tüplerini başarıyla kullanan engelliler alkış topladı.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, İtfaiye Teşkilatı’nın 301. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yangın tatbikatında alkış topladı. İstanbul İtfaiyesi ekipleriyle birlikte düzenlenen tatbikatta engelliler, temsili olarak maket evde çıkan yangına müdahalede bulundu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Engelli kardeşlerimiz öğrendiklerini en iyi şeklide uyguladılar. Hepsini tebrik ediyorum.” dedi.

“YANGIN TÜPLERİYLE ALEVLERE MÜDAHALEDE BULUNDULAR”

Engelliler Sarayı yanında bulunan Sağlık Parkı’nda düzenlenen tatbikatta ilk olarak engellilere, İstanbul İtfaiyesi ekipleri tarafından baret, solunum cihazı, özel eldiven, altı çelik olan çizme giydirildi. İstanbul İtfaiyesi ekipleri engellilere yangın söndürme tüpleri ile solunum cihazının nasıl kullanılacağını öğrettiler. Ardından gerçekleştirilen tatbikat sırasında engeliler temsili olarak maket evlerde çıkarılan yangına müdahalede bulundular. Tatbikat sırasında engellilerin gösterdikleri gayret izleyenler tarafından alkışlandı.

“ÖĞRENDİKLERİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE UYGULADILAR”

301’inci kuruluş yıldönümünde İtfaiye Teşkilatı’nı kutladığını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, birlikte gerçekleştirdikleri tatbikatın da başarıyla tamamlandığını söyledi. Toplumun her kesimine temel afet bilincinin verilmesinin önemini vurgulayan Çağırıcı, şöyle konuştu: “İstanbul İtfaiyesi yetkililerimiz, engellilere öncelikle yangın çıkmaması için evde neler yapılması gerektiğini anlattılar. Yangın çıkması halinde hemen itfaiyeyi aramaları ve nasıl davranmaları gerektiği öğretildi. Engellilerimiz öğretilen bilgileri başarılı şekilde uygulama imkanı buldular. Çok faydalı bir etkinlik oldu.” diye konuştu.

Share
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2