logo

14 Mayıs 2016

ENGELLİ GENÇLER HASDAL’DA VATANİ GÖREVİNİ YAPTI

2KÜÇÜKÇEKMECE’DE Kİ ENGELLİ GENÇLER, BİR GÜNLÜK TEMSİLİ ASKERLİK YAPTI

Küçükçekmece’de ikamet eden engelli gençler, Hasdal Kışlası’nda 1 günlük temsili askerlik yaptı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle her yıl düzenlenen temsili askerlik törenine 26 belediyeden toplamda 150 engelli genç katıldı. Törene, Küçükçekmece’den 5 asker ve 23 refakatçisi yer aldı.

Etkinlik öncesinde engelli gençlerin asker tıraşları, Küçükçekmece Belediyesi İyilik Merkezi’nde yapıldı. Sonrasında refakatçileri ile birlikte kahvaltıya katılan gençler, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç ile birlikte kahvaltı yaparak, tören öncesi moral depoladılar.

YEMİN ETTİLER, TERHİS BELGELERİNİ ALDILAR

Sabahın erken saatlerinde aileleri ile birlikte Hasdal Kışlası’na giden engelli gençler, yoklamanın ardından asker kıyafetlerini giydi. Ellerine Türk bayrağı alan gençler, düzen eğitimi yaptı.

Komutanlık hakkında bilgi alan engelli gençler ve aileleri, daha sonra yemin törenine geçti. Ellerini Türk bayrağı ve silahların üzerine koyan gençler, hep bir ağızdan yemin etti.

Engelli gençler akşam saatlerinde komutanlarının elinden terhis belgelerini aldılar. Törende ailelerin heyecanlı olduğu gözlenirken, çocuklarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2