logo

16 Ekim 2016

Engelli aşçılar dev kazanda yemek yaptı

 

unnamed-1Bağcılar Engelliler Sarayı Aşçılık Kursu öğrencileri, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde 14 bin kişiye yemek hizmeti veren ve 200 personelin çalıştığı yemek fabrikasını ziyaret etti. Kursiyerler, dev kazanlarda nasıl yemek yapıldığını gördüler, et, kuru gıda saklama bölümünü gezdiler. Şef Mustafa Kuri, kursiyerlere leziz yemek yapmanın sırlarını anlattı.

 

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’ kursiyerleri, Dünya Gıda Günü kapsamında, bir yemek fabrikasını ziyaret etti. Burada usta aşçılarla sohbet eden engelli kursiyerler, leziz yemek yapmanın sırlarını aldılar. 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından her yıl düzenlenen 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde, Bağcılar Belediyesi tarafından farklı bir etkinlik düzenlendi. Engelliler Sarayı’nın Aşçılık bölümünde kurs gören 18 kursiyeri, her gün 14 bin kişi için yemek pişirilen ve 200 personelin çalıştığı dev yemek fabrikasını ziyaret etti. Burada Şef Mustafa Kuri, kursiyerlere eşlik ederek hizmet bölümlerini tanıttı. 

 

“KURİ’DEN LEZİZ YEMEK YAPMANIN SIRRINI ÖĞRENDİLER”

 

Sırasıyla üretim alanı ile et, kuru gıda saklama bölümlerini gezen öğrencilere, Kuri tarafından bilgi verildi. Engelli kursiyerler daha sonra mutfak bölümüne geçti. Burada üzerlerine aşçı önlüğü giyinen kursiyerler Kuri’den leziz yemek yapmanın sırlarını öğrendiler. Daha sonra kazanların başına geçen kursiyerler, makarna, çorba patlıcan yemeği yaptılar. Kuri, engelli kursiyerlerin yeteneklerine hayran kaldığını belirterek, “Nasıl güzel yemek yapılacağını iyi öğrenmişler. Ben de küçük sırlar verdim.” Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi. Kursiyerler kendi yaptıkları yemeklerden tattılar. Kuri eşliğinde sebze hali de gezildi. 

 

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2